25.máj 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Láska nesmie spočívať v citoch, ale musí sa prejavovať v skutkoch.”

~SV. TERÉZIA Z LISIEUX ~

29.09.2006 - Miron
čítanosť658 reakcie0
(Share 230 0)


Téma: Štvrtok po 19. nedeli po ZSD / Flp 3, 1-8

Myšlienky... 330/2006

      Mohlo by sa zdať, že Debbie Yorková mala neuveriteľnú smolu. Najprv jej naložili batožinu do nesprávneho lietadla, potom ju niekto okradol o peňaženku. Stála na letiskovej ploche. Pršalo. Bola mokrá, ďaleko od domova, bez peňazí, bez dokladov, bez suchých vecí na prezlečenie.
      Za normálnych okolností by Debbie bola riadne nazlostená, ale teraz nie. Práve prežila haváriu letu 1420 v Little Rocku v Arkansase. „Keď som vyšla z lietadla,“ spomína Debbie, „uvedomila som si, že nič nemám. No hneď mi preblesklo hlavou: Máš predsa všetko!“ Uvedomila si, že prežila haváriu, že žije, je oveľa dôležitejšie než to, čo stratila. (www.eSermons.com).
      Dramatické okolnosti života často menia náš pohľad na život. To sa stalo aj v živote svätého Pavla. Keď sa na ceste do Damasku stretol s Kristom, úplne zmenil svoj pohľad na svet i na svoj život. Z horlivého prenasledovateľa Cirkvi sa stal zapálený ohlasovateľ evanjelia. Veriacim vo Filipách rozpráva o tejto zmene a hovorí: „Ale čo mi bolo ziskom, kvôli Kristovi pokladám za stratu“ (Flp 3, 7).
      V dramatických okolnostiach života môžeme toho mnoho stratiť. Ak si však uchováme vieru v Ježiša Krista, máme vlastne všetko.

      Týždeň po 19. nedeli po ZSD

16.06.2003 | Čítanosť(2274)
Flp 3, 1-21


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet