22.február 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Známkou nezrelého človeka je, že chce za niečo vznešené zomrieť, kým známkou zrelého človeka je, že chce pre niečo pokorne žiť.

~Salinger~

29.09.2006 -
čítanosť1083 reakcie0
(Share 219 0)


Téma: Mt 3, 1-2

Archív

      Prichádza najväčší z prorokov. Postava Jána Krstiteľa je veľmi výrazná. Jeho zjav i slovo svedčia o mimoriadnosti úlohy, ktorou je poverený. A Boh mu mocne žehná. Ako znie jeho posolstvo?
      Kajajte sa, lebo sa priblížilo nebeské kráľovstvo. Napadne nás, že posolstvo, ktoré zvestuje Pán, je rovnaké. Žiadny dodatok. Nič navyše. Presne to isté. Ako to? Prečo?
Keď nad tým premýšľame, taká je vlastne celá Biblia. Stále rovnaké posolstvo o Božej láske. Posolstvo však tentoraz znie s mimoriadnou naliehavosťou. Nebeské kráľovstvo sa priblížilo tak, že už-už prichádza. Jánov prorocký zjav je jednoznačnou výzvou: zastav sa, človeče, a zober vážne to posolstvo...
      V Ježišovi Kristovi sa Božie kráľovstvo pohlo alebo zostúpilo na zem. Ján volá: Pripravte sa, Pán prichádza...
      Preto sa kajajte!
      Človek nerád robí pokánie. Ale Ján volá: Kajajte sa, pretože prichádza kráľovstvo a jeho kráľ! Nemáme šancu, nieto iného riešenia. Len pokánie je cestou do Božieho kráľovstva. Nezabudni preto ani dnes na pokánie. A buď vďačný za Ducha, ktorý nás obviňuje a volá kajať sa. A pamätaj, že pokánie je darom Božej milosti, práve tak ako Božie kráľovstvo!

12.06.2003 | Čítanosť(2853)
Mt 3, 1-12
12.06.2003 | Čítanosť(2614)
Mt 3, 13-17


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet