24.máj 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Láska začína doma. Všetko záleží od toho, ako sa navzájom milujeme. Nech žije vaše spoločenstvo v tejto láske a šíri vôňu Ježišovej lásky všade tam, kde idete. Nebojte sa milovať, až to bude bolieť, pretože tak miloval Ježiš.

~Matka Terézia~

28.09.2006 - Miron
čítanosť508 reakcie0
(Share 209 0)


Téma: Štvrtok po 17. nedeli po ZSD / Ef 5,33 – 6,9

Myšlienky... 315/2006

      Jeden skúsený rodič povedal: „Než som sa oženil, mal som šesť teórií ako vychovávať deti. Teraz mám šesť detí a žiadnu teóriu.“
      Otázka výchovy je veľmi ťažká. V kníhkupectvách nájdeme množstvo literatúry, kde nám rôzne kapacity ponúkajú recept na správnu výchovu. Keď však siahneme po Svätom písme, aby sme našli Božie vedenie v tomto smere, nájdeme iba pár pasaží, čo máme robiť. Jednou z nich je aj rada, ktorú dáva svätý Pavol v Liste Efezanom: „Otcovia, nedráždite svoje deti k hnevu, ale vychovávajte ich prísne a napomínajte ich v Pánovi“ (Ef 6, 4).
      Celkom určite by sme si priali podrobnejšie inštrukciu, než nám ponúka tento verš. Keď sa však začneme zaoberať touto jednoduchou radou a budeme prosiť Boha o pochopenie ako ju uviesť do praxe, zistíme, že je v nej viac než sa na prvý pohľad zdalo. Dá sa to prirovnať baleniu stopercentnej jablčnej šťavy. Jeden liter je extraktom z niekoľkých kíl ovocia.
      Kedy sme naposledy uvažovali čo vyvoláva hnev u našich detí alebo ako ich naše slová a tón hlasu oberajú o odvahu? Čo sme naposledy urobili preto, aby sme ich povzbudili? Čo sme dnes urobili pre ich duchovný rast? Už len úprimné odpovede na tieto otázky vychádzajúce z rady svätého Pavla nám ukážu mnohé nové cesty, ktorými sa má uberať výchova.
      Predovšetkým však platí jedno: Najlepším sprievodcom dieťaťa na ceste k Bohu sú zbožní rodičia.

      Týždeň po 17. nedeli po ZSD


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet