22.máj 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Možno sa presvedčiť, ako sa kráča v noci za hlbokej tmy s očami upretými na svetlo, ktoré vychádza z domu vo veľkej diaľke. Ako ťažko sa dá odhadnúť vzdialenosť! Do cieľa našej cesty môže byť pár kilometrov rovnako ako niekoľko sto kilometrov. Práve v takejto situácii boli proroci, keď hľadeli do budúcnosti v očakávaní vykúpenia svojho ľudu. Nemohli ani približne určiť, kedy príde Mesiáš: či o sto rokov, alebo aj o päťsto rokov. Vedeli len, že v určitom momente sa Dávidov rod obrodí, že raz sa nájde kľúč, ktorým sa otvoria brány väzenia; že svetlo, ktoré sotva vidieť na vzdialenom horizonte ako malý bod, určitý deň zablysne a napokon sa prejaví v celej veľkosti. Boží ľud musí zotrvávať v očakávaní.

~Roland Knox ~

22.09.2006 - Miron
čítanosť592 reakcie0
(Share 204 0)


Téma: Štvrtok po 30. nedeli po ZSD / Mk 10, 14-30

Myšlienky... 289/2006

      Jeden môj známy často cestuje. Rozprával mi, že keď príde prvýkrát do nejakého veľkého mesta, má vo zvyku vyhľadať nejakú výhliadkovú vežu, či iné vyvýšené miesto, odkiaľ by sa mohol pozrieť na celé mesto. Vždy ide o zaujímavý pohľad, pri ktorom si štepí do pamäte hlavné orientačné body. Oveľa ľahšie sa mu potom orientuje pri prechádzke mestom.
      Takýto pohľad zhora je zaiste veľmi zaujímavý. Môže byť však aj veľmi dôležitý, ak ide o pohľad na náš život z Božej perspektívy.
      Mladíkovi z evanjelia Ježiš Kristus ponúkol takýto pohľad zhora. Celkom zreteľne sa v ňom črtala úspešná cesta životom zavŕšená vstupom do večného života. Mladíka však tento pohľad, táto načrtnutá životná cesta zarmútila. Odmietol ju, lebo sa nezhodovala s jeho predstavou o živote.
      Často sa i nám stáva, že zachytíme skrze Božie slovo podobný pohľad zhora na náš život. Celkom zreteľne vnímame, k čomu nás Boh pozýva, akú cestu nám ukazuje. Väčšinou to však znamená narušenie našej predstavy. Niekedy tento pohľad prijmeme, niekedy ho odmietneme. Skúsme však porozmýšľať aký pomer je medzi týmito rozhodnutiami.
      Pre môjho známeho pohľad zhora znamenal lepšiu orientáciu v meste. Pohľad zhora pre náš život znamená objavenie cesty k večnému životu. A to je dôvod, prečo by sme ho nemali odmietať.

      Týždeň po 30. nedeli po ZSD

12.06.2003 | Čítanosť(2687)
Mk 10, 1-16
12.06.2003 | Čítanosť(2366)
Mk 10, 17-27
12.06.2003 | Čítanosť(2220)
Mk 10, 35-45


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet