22.máj 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Láska je jediné, čo rozdávaním rastie.

~Ricarda Huchová ~

22.09.2006 - Miron
čítanosť878 reakcie0
(Share 244 0)


Téma: Piatok po nedeli Svätých otcov Prvého nicejského snemu / Jn 17, 18-26

Myšlienky... 285/2006

      Na jednom z farských stretnutí mládeže sa rozprúdila voľná debata, v ktorej padli rôzne názory na život. Jedno dievča povedalo: „Vo svete je nespravodlivé, že len pár ľuďom sa podarí dostať na špičku. Majú peniaze, sú slávni... Mali v živote šťastie. Väčšina – nech sa už akokoľvek snaží – nikdy sa medzi nich nedostane. Jednoducho majú v živote smolu.“
      Možno, že v duchu súhlasíme s jej názorom, ale zároveň cítime plytkosť v jej myslení. Šťastie nezávisí len od peňazí a začlenenia sa do spoločenskej smotánky. Na druhej strane si uvedomujeme vlastnú výnimočnosť, ktorá si zasluhuje určité uznanie. A to neupierame ani druhým. Je skutočne trochu deprimujúce, ak toto uznanie neprichádza.
      Ak však na tento problém pozrieme z väčšieho uhla, zistíme, že Boh vníma výnimočnosť každého človeka a stará sa, aby sa jej dostalo dokonalého uspokojenia. Keď sa Ježiš modlil za svojich nasledovníkov pri poslednej večeri, povedal Otcovi: „Slávu, ktorú si ty dal mne, ja som dal im, aby boli jedno, ako sme my jedno“ (Jn 17, 22). Petrovi sľúbil, že každý, kto ho bude nasledovať, hoci bude musieť zanechať to, čo ho púta so svetom, dostane stonásobok v tomto čase „a v budúcom veku večný život“ (Mk 10, 30). Božie kráľovstvo je omnoho viac než len oslobodenie od chorôb a trápení. Boh nám ponúka večný život, v ktorom nebudú nespravodlivosti tohto sveta.
      Nasledovanie Ježiša vedie k životu, v ktorom môžeme vidieť Božiu slávu a mať na nej účasť.

12.06.2003 | Čítanosť(2565)
Jn 17, 1-26


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet