23.máj 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Nie je ľahké žiť po smrti. Niekedy kvôli tomu treba stratiť i celý pozemský život...

~Stanislav Jerzý Lec ~

19.09.2006 - Miron
čítanosť611 reakcie0
(Share 200 0)


Téma: 15. nedeľa po ZSD / 2 Kor 4, 6-15

Myšlienky... 272/2006

      V jednom duchovnom zamyslení, ktoré odznelo v rozhlase, ma zaujalo rozprávane o mužovi, ktorý sa dostal do vážnych problémov pre ochotu pomôcť druhým. Vyznal sa v autách a tak vždy zastal pri vodičoch, ktorí sa na ceste dostali do problémov. Keď prechádzal cez jedno veľkomesto, videl na ulici odstavené auto. Zdalo sa, že vodič sa snaží opraviť niečo v motore. Zastal, aby pomohol. No urobil chybu. Bola to pasca. Bol zbitý takmer až na smrť a okradnutý nielen o auto, ale aj o všetky peniaze a doklady. Napriek tomu však neskôr prehlásil, že napriek tejto nepríjemnej skúsenosti, aj naďalej sa bude usilovať pomáhať vodičom v núdzi.
      Jeho postoj nám imponuje. Pripomína nám svätého Pavla, ktorý nedbal na údery, ktoré sa dostali jemu a ostatným hlásateľom evanjelia a odvážne ďalej hlásal radostnú zvesť evanjelia. Nebolo to ľahké. Svätý Pavol hovorí: „Zo všetkých strán nás sužujú, ale nie sme stiesnení; sme bezradní, ale nepoddávame sa; prenasledujú nás, ale nie sme opustení; zrážajú nás, ale nehynieme. Stále nosíme na tele Ježišovo umieranie, aby sa na našom tele zjavil aj Ježišov život“ (2 Kor 4, 8-10).
      Nič z toho však neodradilo svätého Pavla ani ostatných hlásateľov evanjelia. Tento pevný postoj apoštol vysvetľuje slovami: „A to všetko pre vás, aby hojnosť milosti prostredníctvom mnohých rozmnožila vzdávanie vďaky na Božiu slávu“ (2 Kor 4, 15).
      Prirodzená ľudská múdrosť nás vedie v mnohých prípadoch k veľkej opatrnosti. No ovocie dobrých skutkov, ovocie vydaného svedectva je tak veľké, aby sme prípadné riziko z lásky k blížnym podstúpili.

13.01.2007 | Čítanosť(968)
Téma: Lk 2,14 / 2 Kor 4,6
12.06.2003 | Čítanosť(1788)
2 Kor 4, 1-18


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet