18.marec 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Jadrom veľkonočnej zvesti je podľa môjho názoru to, že tento jedinečný Ježišov život a Ježišovo pôsobenie nepatrí minulosti, že Ježiš sa ešte stále so mnou stretáva, keď ja sa stretávam so svojím blížnym, s druhým človekom, ako si to vyžaduje evanjelium.

~F. J. Schierse ~

14.09.2006 - Miron
čítanosť719 reakcie0
(Share 196 0)


Téma: 16. nedeľa po ZSD / 2 Kor 6, 1-10

Myšlienky... 253/2006

      „Je nepotopiteľná!“ Takto hovorili stavitelia majestátneho parníka Titanik 14. apríla 1912, keď loď za veľkého aplauzu vyplávala na svoju prvú plavbu cez oceán. Väčšina z jej 2100 pasažierov túto plavbu neprežila.
      V článku pre dánsky časopis Evangelisten, Ingvald Andersen rozprával o jednom z pasažierov, ktorý tragédiu lode prežil. Volal sa John Harper, horlivý kresťan, ktorý sa hneď na začiatku plavby spriatelil s mladým Angličanom. Keď sa dozvedel, že neverí v Boha, začal mu svedčiť o Kristovi tak zapálene a s takým nadšením, že v jeho srdci zapálil oheň viery. Večer pred potopením Titaniku obaja stáli pri zábradlí lode a mladý Angličan povedal, že po pristáti požiada o krst. Chvíľu tam ticho stáli vychutnávajúc pohľad na mohutný oceán ako aj šťastie v srdce. Angličan pozorujúc nádherný západ slnka povedal: „Zajtrajšie ráno bude nádherné.“
      Ani netušil, akú pravdu povedal. Pre noho ako aj pre ostatných kresťanov, ktorí v tú noc zomreli, bolo nasledujúce ráno nádherné. Bolo to ich prvé ráno v nebi. (www.eSermons.com)
      V postoji k vlastnému životu sa neraz správame ako stavitelia Titaniku - myslíme si, že je nepotopiteľný... Nespočítateľne krát sa k nám náš Boh prihovára a pozýva nás k putovaniu po ceste, ktorú nám ukazuje. Vnímame veľkosť a dôležitosť týchto ponúk a predsa pochabo hovoríme: „Áno, ale nie dnes. Zajtra...“ Akoby sme ani nepočítali s možnosťou, že zajtrajšie ráno nám už nemusí svitnúť na tejto zemi.
       „Hľa, teraz je milostivý čas, teraz je deň spásy!“ (2 Kor 6, 2). Týmito slovami nás dnes povzbudzuje svätý apoštol Pavol.
      Nechajme v sebe rezonovať túto výzvu a nasledujme to, čo nám v hĺbke srdca pripomenie.

20.06.2003 | Čítanosť(556)
2 Kor 6, 11 16
12.06.2003 | Čítanosť(1713)
2 Kor 6, 1-18


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet