23.máj 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Odovzdanosť do Božej prozreteľnosti nemôže existovať bez toho, aby človek najprv nezaujal postoj k sebe a k ľuďom.”


~EVELYNE MADROVÁ~

14.09.2006 - Miron
čítanosť740 reakcie0
(Share 240 0)


Téma: Štvrtok po 15. nedeli po ZSD / Mk 7, 24-30

Myšlienky... 252/2006

      Ružový olej je známym bulharským produktom. Na jeho vývoz bola uvalená vysoká daň. Turista nemal veľkú šancu vyhnúť sa tomuto poplatku. Aj keď sa mu zdalo, že maličké ampulky s parfumom nie je ťažké šikovne schovať v batožine, kým prišiel na colnicu, všetky veci v kufri už nasiakli vôňou ružového oleja. Colníci aj bez hľadania zistili, že turista chcel načierno vyviesť z krajiny vzácny suvenír.
      Ani Ježišovi sa nepodarilo skryť. Svätý Marek to zachycuje poznámkou: „Potom vstal a odišiel odtiaľ do končín Týru a Sidonu. Vošiel do jedného domu, lebo nechcel, aby niekto o ňom vedel, ale nemohol sa utajiť“ (Mk 7, 24). Neustále sa okolo neho zhromažďovali davy, aby počuli slová múdrosti a prijímali dary milosti vyvierajúce z jeho milosrdného a súcitného srdca.
      Ľudia dokázali vycítiť Ježišovu blízkosť.
      Ani praví nasledovníci Ježiša Krista sa nedokážu utajiť pred týmto svetom. Svet v nich rýchlo objaví Ježišovu blízkosť skrze ich životné prejavy.
      Keď som mal jedenásť rokov, môj nebohý otec - gréckokatolícky kňaz - rozhodol, že pôjdeme k Čiernemu moru do Rumunska. Bola to naša prvá rodinná dovolenka a mám na ňu veľa pekných spomienok. Jedná z nich je však pre mňa veľmi vzácna. Krátko po našom príchode sa vedľa nášho stanu "utáborila" sympatická poľská rodina. Od začiatku boli medzi nami priateľské vzťahy. Po dvoch dňoch sa Poliak spýtal môjho otca: „Nie ste náhodou kňaz?“ Otec s prekvapením sa spýtal: „Ako ste to zistili?“ A Poliak na to: „To sa dá vycítiť.“
      Nevedel som pochopiť ako to mohol uhádnuť. Každopádne však ostal vo mne pocit, že ak človek verí, nemôže svoju vieru „utajiť“.
      Ak sme Kristovými nasledovníkmi, nemôžeme sa pred týmto svetom utajiť. Konajme teda zodpovedne, aby sme boli druhým na povzbudenie a nie na pohoršenie.

12.06.2003 | Čítanosť(2484)
Mk 7, 24-30
12.06.2003 | Čítanosť(2337)
Mk 7, 14-23
12.06.2003 | Čítanosť(2082)
Mk 7, 1-13


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet