22.október 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Každý neusporiadaný duch je sám sebe trestom.”

~sv. Augustín~

14.09.2006 - Miron
čítanosť680 reakcie0
(Share 202 0)


Téma: Pondelok po nedeli Svätých otcov Prvého nicejského snemu / Jn 14,27b - 15,7

Myšlienky... 249/2006

      Spomínam si na životopis jedného mučeníka. Nepamätám si už na jeho meno, ale ostala vo mne trvalá spomienka na jeho pokoj. Bol odsúdený pre svoju vieru na trest smrti. V predvečer popravy chcel za ním prísť brat s úmyslom stráviť s ním poslednú noc, aby mu tak pomohol uľahčiť posledné hodiny života. Odsúdený však odmietol. Prehlásil, že v noci bude spať tak ako zvyčajne. Na druhý deň, tesne pred popravou, povzbudzoval iného, ktorý s ním kráčal na popravisko: „Neboj sa, toto nie je koniec, ale začiatok. Boh už čaká svojich synov, aby ich privítal vo svojom dome.“
      Spomienka na tohto mučeníka sa vo mne uchoval pre pokoj, ktorý panoval v jeho srdci. Ide o pokoj, ktorý nemôže byť pozemského pôvodu. Je to Boží dar.
      Ježiš Kristus hovorí: „Pokoj vám zanechávam, svoj pokoj vám dávam“ (Jn 14, 27). Ponúka dar pokoja apoštolom tesne pred svojím zajatím, mučením a smrťou. Vie, čo ho čaká, ale v jeho vnútri panuje pokoj. A chce, aby tento pokoj naplnil aj srdcia apoštolov.
      Aj my môžeme počítať s týmto Božím darom pokoja v ťažkých okamihoch svojho života.
      Vo svojom kňazskom živote sa neustále stretávam s ľuďmi, ktorí sa zrazu ocitli v ťažkej situácií - choroba, smrť blízkeho, ale i vážne problémy s deťmi či rôzne nespravodlivosti a krivdy. Tieto stretnutia nikdy nie sú jednoduché. Človek si v prvej chvíli uvedomí neschopnosť pomôcť trpiacemu. Práve preto, keď po rozhovore a povzbudení títo ľudia odchádzajú s pokoj v duši, človek si uvedomuje, že tu zasiahol Boh a daroval im svoj pokoj.
      Usilujme o pevnú vieru, aby sa tento dar pokoja rozlial v našich dušiach. Len tak budeme môcť pomáhať druhým, aby sa tiež otvorili tomuto veľkému Božiemu daru.

12.06.2003 | Čítanosť(2596)
Jn 14, 1-14
12.06.2003 | Čítanosť(2261)
Jn 14, 15-31


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet