23.máj 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Nepriatelia tvojich nepriateľov ešte nie sú tvojimi priateľmi.

~PAVOL STRAUSS~

11.09.2006 - Miron
čítanosť793 reakcie0
(Share 227 0)


Téma: Nevďačnosť / Šomranie / Nm 11, 1

Myšlienky... 246/2006

      Istý farmár bol známy ako ušomraný človek, ktorý vždy všetko videl v tom horšom svetle. Raz ho navštívil vzdialený príbuzný a pri pohľade na polia, ktoré prezrádzali mimoriadnu úrodu poznamenal „Musíš byť nadmieru spokojný s tohtoročnou žatvou.“
      Farmár zahundral: „No vyzerá to dobre, ale od tejto pôdy nemôžeš očakávať veľkú úrodu.“
      Izraelský národ mal podobnú črtu. Bol ušomraný a nič mu nebolo dostatočne dobré. Boh ho zázračne vyviedol z egyptského zajatia, staral sa oň počas putovania na púšti... Božiu lásku a starostlivosť Izraelitom deň čo deň pripomína zázrak nasýtenia v podobe manny. Izraeliti však spomínali na egyptské ryby, melóny, uhorky, pór, cibuľu a cesnak hovoriac: „Teraz nám ide do zahynutia. Ničoho tu niet. Okrem manny nevidia naše oči nič!“ (Nm 11, 6). Aké nevďačné!
      Božie slovo nám však nepripomína tento zlý postoj Izraelitov preto, aby sme ich odsúdili. Je to skôr obraz, na ktorý sa máme pozrieť a skúmať, či náhodou nezachytáva náš vlastný život. Toto skúmanie je dôležité, pretože často si ani neuvedomujeme, že šomreme kvôli rôznym nedostatkom a pritom nevidíme Božie požehnanie. Dokonca neraz sa ani nepokúšame uvažovať, či tie rôzny negatívne a bolestivé životné skúsenosti neprichádzajú od Boha, aby nás zvrátil z nesprávnej životnej cesty, ktorá by nám v budúcnosti zapríčinila oveľa väčšie trápenie.
      Skúsme odstrániť zo svojho života ducha šomravosti a sťažovania. Nech nám v tom pomôže spomienka na sťažujúcich sa Izraelitov, voči ktorým vzbĺkol Pánov hnev (porov. Nm 11, 1).

02.10.2004 | Čítanosť(928)
Nm 11,


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet