21.máj 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Pokušenia, ktoré diabol predložil nášmu Pánovi sú tiež pokušenia pre nás, jeho sluhov, hoci iným spôsobom. Diabol neponúkne mne ani vám všetky kráľovstvá sveta. Dobre pozná trh a ako dobrý predavač ponúka práve to, čo predpokladá, že si klient vezme. Pripúšťam, že si myslí, a dosť správne, že väčšinu z nás možno kúpiť za päťtisíc libier ročne a značnú časť za oveľa menej. Tiež nám nediktuje tak otvorene svoje podmienky, hoci jeho ponuky sú nám predkladané vo vábivých obaloch. Ale v každom vhodnom momente neotáľa ukázať nám, ako môžeme získať to, čo chceme: súhlasiac s nevernosťou nielen voči sebe samému, ale aj voči svojej viere.

~R. A. Knox ~

11.09.2006 - Miron
čítanosť633 reakcie0
(Share 198 0)


Téma: Piatok po 25. nedeli po ZSD / 1 Tim 4, 4-8.16

Myšlienky... 240/2006

      Je nepríjemné, keď v letnú noc ruší spánok bzučanie a štípanie komárov. Mnohí si vtedy vzdychnú: „Pane Bože, prečo si stvoril tento hmyz.“
      Podobne reagovalo dievčatko, keď pomáhalo mamke v záhrade: „Neviem prečo Boh stvoril všetky tie červíky. Bez nich by sa pracovalo príjemnejšie.“
      Na tieto naše výhrady Božie slovo hovorí: „Všetko, čo Boh stvoril, je dobré“ (1 Tim 4, 4). A vedci to svojím výskumom potvrdzujú.
      V jednom štvorcovom metre pôdy môžeme nájsť stovky červíkov nehovoriac už o iných formách života na mikroskopickej úrovni. Tieto červy spôsobujú prekyprovanie a obohacovanie pôdy. Ich tichá a neviditeľná aktivita je priam nevyhnutná – tam kde nie sú, tam nie je ani žiadna vegetácia.
      Z tohto nám plynie aj poučenie pre duchovný život. Veď neraz sa pýtame, načo je nám potrebná modlitba, meditácia Svätého písma, atď. Všetky úkony duchovného života vyvolávajú životodárne pôsobenie Svätého Ducha v našich srdciach. Zúrodňuje sa pôda našej duše, aby mohla prináša ovocie lásky, radosti, pokoja (porov. Gal 5, 22-23). Tam, kde toto neviditeľné pôsobenie milosti chýba, tam chýba aj jej ovocie.

20.06.2003 | Čítanosť(564)
1 Tim 4, 12-16
16.06.2003 | Čítanosť(1640)
1 Tim 4, 1-16


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet