24.máj 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Len raz Boh prišiel na zem, stal sa človekom a dal sa ukrižovať! Mne táto úvaha dáva veľkú silu, aby som s radosťou prijímala ten malý kríž, ktorý ma stále sprevádza.

~Chiara Lubichová~

23.05.2006 - Miron
čítanosť805 reakcie0
(Share 188 0)


Téma: Pondelok po nedeli o slepom / Jn 11, 47-54

Myšlienky... 189/2006

      Veľkňaz Kajfáš nevedomky vyriekol proroctvo o Ježišovi: „Je pre vás lepšie, ak zomrie jeden človek za ľud, a nezahynie celý národ“ (Jn 11, 50). Toto proroctvo sa naplnilo. Ježiš Kristus na kríži vzal na seba hriechy celého sveta, aby každému človekovi otvoril nebo. Pre blaho všetkých zriekol sa vlastného.
      Tento jeho príklad by sme mali nasledovať. Mali by sme si uvedomiť, že Cirkev a naše povolanie v nej je omnoho dôležitejšie, než naše osobné zámery. Veľmi často by sme si mali dávať odpoveď na otázky: „Ako môže toto moje konanie ovplyvniť Cirkev? Bude prospešné na šírenie Božieho kráľovstva?“ Pokiaľ budeme hľadieť iba na svoje blaho a napĺňanie osobných cieľov, môžeme sa stať ochrnutými údmi mystického Kristovho tela. Budem nám chýbať evanjeliový dynamizmus a zápal, ktorý nespôsobí stagnáciu len v našom osobnom duchovnom živote, ale aj v celom spoločenstve veriacich, v Cirkvi.
      Jeden včelár mal úle na konci záhrady. Jedného dňa išiel pozbierať fazuľu, ktorá rástla v blízkosti úľov. Včely na neho zaútočili, pretože ho považovali za nepriateľa. Dve z nich ho bodli. Bodnutie pre včelu znamená smrť. Obetovali sa pre záchranu úľa. Mali na mysli len jeden cieľ – bezpečnosť ostatných. Vzdali sa svojho života pre blaho druhých.
      To, čo včely robia inštinktívne, to by sme mali robiť vedome a dobrovoľne podľa príkladu Ježiša Krista. Obetovať sa pre blaho druhých. Zriecť sa hoci aj všetkého pre dobro mystického Kristovho tela, ktorým je Cirkev.

      Týždeň po nedeli o slepom

12.06.2003 | Čítanosť(2243)
Jn 11, 45-57
12.06.2003 | Čítanosť(2041)
Jn 11, 1-44


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet