20.jún 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Prikazoval lásku k Bohu a vyžadoval spravodlivosť voči blížnemu, aby človek nebol ani nespravodlivý, ani nehoden Boha; a Desatorom ho pripravoval na priateľstvo s ním a na spoločenstvo s blížnymi... Toto robilo človeka slávnym, lebo sa tým dopĺňalo, čo mu chýbalo, to jest priateľstvo s Bohom.

~sv. Irenej~

16.05.2006 - Miron
čítanosť317 reakcie0
(Share 114 0)


Téma: Štvrtok po 27. nedeli po ZSD / Tít 1, 5b-14

Myšlienky... 182/2006

      Keď Izraeliti odišli z Egypta, pridali sa k ním aj mnohí, ktorí nepatrili k vyvolenému národu (porov. Ex 12, 38). Jednoducho využili príležitosť, aby sa vyslobodili z otroctva. Postupne splynuli s Izraelitmi. Na púšti vnímali Božiu prítomnosť a boli zahrnutí tou istou Božou starostlivosťou, ako Izraeliti. Predsa však po čase začali šomrať proti manne, ktorou ich Boh každý deň sýtil. Svojím šomraním zviedli aj mnohých Izraelitov. Rozbúrili celý národ...
      Podobne konali aj falošní učitelia na Kréte. Svätý Pavol hovorí o ovocí ich pôsobenia: „Rozvracajú celé rodiny a pre mrzký zisk učia, čo sa nemá“ (Tít 1, 11). A Títovi radí, aby k ním zaujal nekompromisný postoj.
      Bolo by nesprávne myslieť si, že dnes je tomu inak. Okolo nás sú ľudia, ktorí nám pomáhajú na ceste k spáse, ale aj ľudia, ktorí nás svojím konaním odvádzajú od uskutočňovania radikálnosti evanjeliovej náuky. Dnešné Božie slovo nás nabáda, aby sme sa oslobodzovali od vplyvu tých, ktorí zvádzajú k nespokojnosti s Božou náročnosťou.
      A možno táto naša nekompromisnosť sa pre niektorého z nich stane podnetom k zamysleniu a obráteniu...

      Týždeň po 27. nedeli po ZSD


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet