17.január 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Keby si si stále uvedomoval Božiu prítomnosť, v koľkých nevyliečiteľných situáciách by si priniesol uzdravenie.

~SV. JOSEMARÍA ESCRIVÁ~

16.05.2006 - Miron
čítanosť468 reakcie0
(Share 172 0)


Téma: Utorok po nedeli o Samaritánke / Sk 12,25 - 13,12

Myšlienky... 180/2006

      Cyprus patrí medzi zaujímavé dovolenkové destinácie. Nádherná príroda, príjemné more a teplá klíma vytvárajú ideálne podmienky pre turistický raj. Nesmieme však opomenúť duchovné bohatstvo, ktorým je ostrov priam preniknutý. Množstvo kláštorov a chrámov s nádhernou architektúrou a ikonografiou svedčí o takmer už dvojtisícovej kresťanskej tradícií v živote obyvateľov tohto ostrova. Bolo by zaujímavé vedieť, koľko z nich v priebehu tejto dlhej tradície skrze prijatie Ježiša Krista získalo večný život – spásu. Táto štatistika nám však bude dostupná až v nebi.
      Jedno je však isté – všetko sa to začalo príchodom apoštolov na tento ostrov. Stačili traja ľudia plniaci Božiu vôľu, aby otvorili cestu k večnému životu pre azda stá tisíce.
      Dnes chválime týchto apoštolov, no musíme si uvedomiť, že tak ako ich Boh poslal na Cyprus, tak aj nás posiela ohlasovať Božie kráľovstvo. Všetky miesta, kde vedú naše kroky, všetky situácie, ktoré nám život vytvára, ponúkajú šancu zvestovať Božie kráľovstvo.
      Skúsme byť pozorní a hľadajme, kde a ako - dnes či zajtra - máme siať semeno Božieho slova. Pamätajme, že aj z jedného jediného zrnka môže vzísť veľká úroda.

      Týždeň po nedeli o Samaritánke

12.06.2003 | Čítanosť(1452)
Sk 12, 1-25


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet