22.február 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Niektorí by chceli robiť dobre, ale nechcú trpieť zlo, chcú byť pokorní, ale nechcú znášať opovrhnutie, chcú sa uspokojiť s tým, čo majú, ale nechcú, aby im chýbalo potrebné. Chcú byť čistými, avšak bez umŕtvenia, trpezlivými, no bez urážok. Chceli by získať čnosti, ale nenamáhajú sa pre ne. Skrátka túžia po víťazných poctách bez toho, aby poznali vojenské boje.

~SV. GREGOR VEĽKÝ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť1269 reakcie0
(Share 299 1)


Téma: Nasledovanie Krista / Služba / Lk 5,

Myšlienky... 251/2001

      Nezriedka prichádzame do kontaktu alebo čítame o ľuďoch, ktorí sa usilujú slúžiť druhým v mene Ježiša Krista. Dokážu sa darovať skrze pomoc starým a opusteným, chorým, postihnutým rôzneho druhu, skrze vedenie mládeže a ponúknutie svojich talentov pre dobro Cirkvi. A azda vtedy si tíško hovoríme: „Aké nádherné dary majú títo ľudia. Tak im závidím. Prial by som si, aby som tiež dokázal niečo podobne hodnotné v svojom živote.“
      Čo však spôsobuje, že často ostávame iba pri prianí? Možno je to obava, že neuspejeme. Možno, že sme už aj niekedy neuspeli a tak nemáme odvahu skúsiť to znova. Sv. apoštol Peter a jeho spoločníci sa ocitli v podobnej situácií. Vrátili sa z nočného rybolovu bez úlovku. Bol to jeden z toho druhu neúspechu, ktorý vie človeka veľmi znechutiť. V tejto chvíli zaznie Ježišova výzva: „Zatiahni na hlbinu a spustite siete na lov!“ (Lk 5, 4) Sv. Peter síce pripomína že majú za sebou noc neúspešnej práce, ale dodáva veľmi dôležité slová: „Ale na tvoje slovo spustím siete.“ (Lk 5, 5) Výsledkom bol tak veľký úlovok, že sa to dalo nazvať zázrakom. Rozdielom medzi nočným lovom a týmto výjazdom na more bolo to, že v druhom prípade bol na loďke Ježiš Kristus. To je kľúčový rozdiel!
      Ak zachytíme Ježišovu výzvu: „Zatiahni na hlbinu...“ – ak pod tou hlbinou rozumieme prácu či naše snahy, v ktorých sme už neuspeli, alebo bojíme sa, že neuspejeme – skúsme pozbierať odvahu a povedať: „Pane, pôjdem... na tvoje slovo...“ A Ježiš Kristus nás nenechá ísť samých. Budeme sa môcť spoľahnúť na všetky jeho prisľúbenia, na jeho moc a podporu vo všetkom, čo budeme robiť.
      Zaiste Boh od nás neočakáva diela, ktoré by ohúrili tento svet. Ak nás vyzýva k službe, mnohokrát ide doslova o maličkosti, ale sú to dôležité maličkosti. No ovocie tejto služby vždy sa bude tak trochu podobať zázračnému rybolovu.
      Nuž teda buďme vnímaví a nepremeškajme ten okamih milosti, kedy zaznie v naše duši Spasiteľova výzva: „Zatiahni na hlbinu...“
25.06.2003 | Čítanosť(1224)
Téma: Nasledovanie Krista
16.08.2003 | Čítanosť(1215)
Téma: Nasledovanie Krista
12.06.2003 | Čítanosť(2688)
Lk 5, 1-11
12.06.2003 | Čítanosť(2623)
Lk 5, 27-39
12.06.2003 | Čítanosť(2370)
Lk 5, 12-16


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet