24.február 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Svet žije z dôvery, umiera na nedôveru.

~Gertrud von le Fort~

20.06.2003 - Miron
čítanosť413 reakcie0
(Share 125 0)


Téma: Modlitba / Modlitba príhovoru

Myšlienky... 246/2001

      Niekedy má človek pocit, že aj keď sa modlí za mnohých, nikto sa nemodlí za neho. No musíme pamätať je tu Niekto, kto sa za nás neustále modlí: je to náš Orodovník v nebi, ktorý stojí pred trónom Boha Otca a neprestajne sa za nás prihovára – Ježiš Kristus – náš Obhajca, ktorý vylial svoje slzy a krv za nás, teraz sa za nás modlí, ako sa modlil za apoštola Petra, aby sme vytrvali vo viere.
      Je nádherné, ak sa usilujeme napodobňovať nášho Spasiteľa v modlitbe príhovoru za celý svet, za všetkých ľudí...
      Frank C. Laubach napísal: „Väčšina z nás nikdy nevstúpi do Bieleho domu, aby dala radu prezidentovi. Prezident azda nebude mať nikdy čas, aby čítal naše listy. Ale my mu môžeme dať niečo, čo je dôležitejšie ako je rada. Môžeme ho podvihnúť do Božej prítomnosti, môžeme ho urobiť hladným pre Božiu múdrosť, a to je tá najväčšia vec, ktorú môžeme vždy urobiť pre toho druhého. Môžeme vstúpiť do Bieleho domu v modlitbe toľkokrát cez deň, koľkokrát si len na to spomenieme a každá takáto modlitba z nás vytvorí kanál medzi Bohom a prezidentom.“
      Pre modlitbu príhovoru nejestvujú neprístupné miesta, nejestvujú zatvorené dvere...
      Frank C. Laubach tiež prikladá veľkú vážnosť tomu, čo nazývame strelnou modlitbou za ľudí, nech sú na ulici, v autobuse, jednoducho kdekoľvek okolo nás. Opisuje ako sedí v autobuse a pozerá sa po spolucestujúcich. Vyberie si toho, ktorý vyzerá najviac utrápene a zamieri na neho svoje modlitby. Hovorí niekoľkokrát: „Ježiš ti pomôže.“ „Udierať“ takýmito modlitbami na ľudí v autobuse niekedy spôsobí takú zmenu v ich správaní, že by tomu nikdy neboli uverili. Frank C. Laubach hovorí, ako sa niekedy zamračenosť zmení náhle na úsmev, kvôli modlitbe, ktorú z lásky „vystrelíme“ na ľudí okolo nás. (Podľa: CONIARIS, Anthony M., Gems from the Sunday gospels in the Orthodox Church, Vol. II., Light and Life Publishing CO., Minneapolis, Minesota 1976, s. 153.)
11.07.2003 | Čítanosť(3533)
Téma: Povolanie / Modlitba matky
22.04.2004 | Čítanosť(2773)
Téma: Modlitba
27.06.2003 | Čítanosť(2711)
Modlitba
27.06.2003 | Čítanosť(2686)
Modlitba - prosebná
27.06.2003 | Čítanosť(2507)
Modlitba orodovania


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet