20.november 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Keď slepý stojí na slnku, existuje síce pre slnko, ale slnko neexistuje pre neho. Tak je bezbožný človek slepý vo svojom srdci. Čo má robiť? Má sa očistiť, aby mohol vidieť Boha. Blahoslavení čistého srdca, lebo oni uvidia Boha.

~Pavol VI.~

20.06.2003 - Miron
čítanosť286 reakcie0
(Share 90 0)


Téma: Duchovný život

Myšlienky... 236/2001

      Pozdĺž morského pobrežia, ale aj riek môžeme nájsť pekné okrúhle kamene s priam dokonale vyhladeným povrchom. Neboli však vždy také. Všetko sa začalo, keď ich strhol dravý prúd vody, ktorý ich kotúľal a nútil ich narážať do iných kameňov, kým nestratili všetky ostré hrany. Dlhé storočia ich obmývala voda a tak postupne vyhladzovala ich drsný povrch. Nakoniec sa z nich stali pekné kúsky, ktoré ľudia radi zbierajú, aby si s nimi ozdobili záhradku.
      No stačí prejsť len pár krokov od brehu, aby sme objavili rovnako staré kamene, ale drsné a nepríťažlivé. Ich krása je ešte zakliata v ich vnútri. Neboli „vyrušené“ vodou, ktorá by odkliala ich krásu ako to urobila s inými kameňmi.
      Ak sledujeme ako Boh pôsobí na človeka, tak to môžeme prirovnať tomu prúdu vody, ktorý opracováva kamene. Všetky skúšky a pokušenia, s ktorými sme zápasíme odstraňujú z nás špinu hriechu a jednoducho všetko, čo zakrýva našu pravú podobu Božích detí. Je dôležité „dať sa vyrušiť“. Alebo inými slovami – je dobré prijať to Božie „vyrušenie“, ktoré je začiatkom cesty k dokonalosti.
      Svätý Pavol bol „vyrušený“ Kristom na ceste do Damasku. Prijal toto vyrušenie a nechal Boha pôsobiť vo svojom živote. Výsledok bol nádherný – stal sa najväčším evanjelizátorom v dejinách Cirkvi.
      Kto vie, aký nádherný plán má Boh s nami. Nechajme sa teda „vyrušiť“...
27.05.2011 | Čítanosť(4480)
Téma: Človek / Duchovný život
27.06.2003 | Čítanosť(3004)
Duchovný život


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet