15.február 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Nepriznanie si hriechu je neprekonateľnou prekážkou odpusteniu.”

~sv. Augustín~

20.06.2003 - Miron
čítanosť295 reakcie0
(Share 96 0)


Téma: Duchovný život

Myšlienky... 236/2001

      Pozdĺž morského pobrežia, ale aj riek môžeme nájsť pekné okrúhle kamene s priam dokonale vyhladeným povrchom. Neboli však vždy také. Všetko sa začalo, keď ich strhol dravý prúd vody, ktorý ich kotúľal a nútil ich narážať do iných kameňov, kým nestratili všetky ostré hrany. Dlhé storočia ich obmývala voda a tak postupne vyhladzovala ich drsný povrch. Nakoniec sa z nich stali pekné kúsky, ktoré ľudia radi zbierajú, aby si s nimi ozdobili záhradku.
      No stačí prejsť len pár krokov od brehu, aby sme objavili rovnako staré kamene, ale drsné a nepríťažlivé. Ich krása je ešte zakliata v ich vnútri. Neboli „vyrušené“ vodou, ktorá by odkliala ich krásu ako to urobila s inými kameňmi.
      Ak sledujeme ako Boh pôsobí na človeka, tak to môžeme prirovnať tomu prúdu vody, ktorý opracováva kamene. Všetky skúšky a pokušenia, s ktorými sme zápasíme odstraňujú z nás špinu hriechu a jednoducho všetko, čo zakrýva našu pravú podobu Božích detí. Je dôležité „dať sa vyrušiť“. Alebo inými slovami – je dobré prijať to Božie „vyrušenie“, ktoré je začiatkom cesty k dokonalosti.
      Svätý Pavol bol „vyrušený“ Kristom na ceste do Damasku. Prijal toto vyrušenie a nechal Boha pôsobiť vo svojom živote. Výsledok bol nádherný – stal sa najväčším evanjelizátorom v dejinách Cirkvi.
      Kto vie, aký nádherný plán má Boh s nami. Nechajme sa teda „vyrušiť“...
27.05.2011 | Čítanosť(4573)
Téma: Človek / Duchovný život
27.06.2003 | Čítanosť(3091)
Duchovný život


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet