24.marec 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Ešte vám poviem o márnosti dočasných bohatstiev a o úžitku dobrých skutkov. Najviac sa máme zamyslieť nad tým, že keby si aj niekto chcel ponechať svoje bohatstvo, zákonom smrti od nich bude aj tak odtrhnutý. Prečo teda pre kráľovstvo nenecháme svoje majetky, ktoré aj bez toho máme stratiť? Prečo nerobíme dobré skutky? Kresťania nech sa nestarajú o to, čo nemôžu zobrať so sebou. Celou silou to hľadajme, čo nás povznesie do neba, a to: múdrosť, čistotu pravdu, dobročinnosť, silnú vieru v Krista, srdce, ktoré premáha zlobu. Keď toto budeme hľadať, vystavíme si na zemi život bez smútku.

~sv. Anton Veľký~

20.06.2003 - Miron
čítanosť1550 reakcie0
(Share 193 1)


Téma: Súd / Talent / Život / Mt 25, 14-30

Myšlienky... 234/2001

      Prečo je život taký? Pred Bohom sme všetci rovnakí. Zákonodarstvo každému z nás priznáva rovnaké práva. Vo voľbách má hlas každého z nás rovnakú váhu a účinnosť. Ale keď príde na naše schopnosti, sme tak odlišní, ako len odlišní môžeme byť. Sú ľudia, ktorí majú päť talentov, sú takí, ktorí majú dva a sú aj takí, čo majú len jeden. Prečo je tomu tak, na to asi len ťažko budeme hľadať odpoveď. Isté je však jedno: každý z nás má nejaký „talent“. Niekto ich má viac, iný menej. Ale nejestvuje človek, ktorý by nebol nejako obdarovaný. Možno, že nemáme práve päť talentov. Isté je však jedno: každý z nás má nejaký „talent“.
      Sluha z podobenstva, ktorý dostal iba jeden talent, bol veľmi opatrný. Nechcel riskovať. Obával sa, že môže stratiť tento talent. Nuž neurobil nič. A urobil veľmi zle. Pri príchode pána nielen stratil i ten jediný talent, ale stratil oveľa viac. Pán nad ním vyriekol tento ortieľ: „A neužitočného sluhu vyhoďte von do tmy, tam bude plač a škrípanie zubami“(Mt 25, 30).
      Každý z nás má nejaký talent. To najhoršie, čo môžeme urobiť, je nevyužiť ho. V tom prípade o neho prídeme. Napríklad azda máme iba malú vieru. Ak ju „skryjeme“, nepoužijeme – stratíme ju. Ak sa necháme túto „malú vieru“ pôsobiť v živote – vzrastie. Alebo azda keď sa nám zdá dar modlitby malý a nevyužijeme ho – prestaneme sa modliť vôbec. Ak ho použijeme, rozrastie sa. Čo nevyužijeme – stratíme! A potom aj nad nami zaznie ortieľ: „A neužitočného sluhu vyhoďte von do tmy, tam bude plač a škrípanie zubami“(Mt 25, 30).
26.06.2003 | Čítanosť(2829)
Život – zmysel života
12.06.2003 | Čítanosť(2753)
Mt 25, 14-30
12.06.2003 | Čítanosť(2644)
Mt 25, 31-46


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet