22.máj 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Láska znamená cítiť sa zodpovedným za druhého.”


~MARTIN BUBER~

20.06.2003 - Miron
čítanosť456 reakcie0
(Share 155 0)


Téma: Hriech / Následky hriechu

Myšlienky... 229/2001

      V posledných dňoch som väčšinu voľného času venoval sledovaniu spravodajstva televízneho kanála CNN. Každá nová správa o následkoch teroristického útoku na USA vo mne vzbudzovala hrôzu nad rozsahom tohto brutálneho skutku. Mám na mysli zmarené životy nevinných obetí a smútok ich príbuzných, priateľov z rôznych kútov zeme. Mám na mysli všetky tie nenaplnené životné túžby a plány týchto ľudí. Mám na mysli politikov, ktorých táto situácia núti k ich najťažším rozhodnutiam v ich politickej kariére. Mám na mysli civilné obyvateľstvo Afganistanu, ktoré opúšťa svoje domovy a hľadá bezpečie mimo svojho štátu. Mám na mysli tých leteckých prepravcov, ktorí kvôli stratám stoja pred bankrotom. Myslím ba všetkých tých, ktorí kvôli tomu stratia prácu. Myslím na všetkých tých, ktorých ekonomické dôsledky tejto udalosti pripravili o celý majetok. Myslím na tých ... Ale už stačí! Mohol by som pokračovať ešte veľmi dlho. Ale to nie je mojím zámerom. Chcel som priblížiť, čo spôsobilo a ešte spôsobí jedno zlé a kruté rozhodnutie človeka. Je to akoby vlna, ktorá zasiahne celý svet.
      Každý hriech spôsobuje takúto ničiacu vlnu, ktorá sa dotýka a ovplyvňuje životy ľudí. Keby jestvovala taká televízna stanica, ktorá by mohla zdokumentovať následky jedného ťažkého hriechu, určite by sme užasli nad jeho rozsahom a následkami. Teroristov, ktorí naplánovali útok na Spojené štáty dnes hľadá celý svet. Ale naoko nenápadný terorizmus hriechu ostáva bez povšimnutia.
      Keď teda budeme pokúšaní k „teroristickému útoku“ – hriechu - na vlastnú dušu a aj voči druhým ľuďom, spomeňme si na hrôzu a utrpenie, ktoré nám priblížilo spravodajstvo týchto dní. Azda pri tejto spomienke pozbierame v sebe silu, aby sme hriechu povedali „nie“!
25.06.2003 | Čítanosť(4430)
Téma: Hriech
26.08.2003 | Čítanosť(1858)
Téma: Hriech / Maličkosti
04.10.2003 | Čítanosť(2322)
Hriech


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet