15.február 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Boh je odpoveďou na otázku, ktorou je človek.

~Heinrich Fries~

06.03.2006 -
čítanosť3122 reakcie0
(Share 550 1)


Téma: Pohrebný príhovor

Myšlienky... 64/2006

      Tvárou tvár faktu smrti sa pýtame: Čo je človek? Čo sa stane s mŕtvym? Čo nás čaká po smrti? Zanikneme v v temnote, prepadneme sa do priepasti ničoty? Kto nám dá odpoveď na tieto mučivé otázky? Veda? Tá nedosiahne tak ďaleko. Len viera dáva svetlo.
      Čo nám teda viera ponúka? Pekne nám to zhŕňa svätý Pavol, keď nám hovorí, že sme spojení s dvoma ľuďmi (porov. 1 Kor 15, 20-23): s prvým človekom Adamom a obnoveným človekom – s Kristom. Pre svoje spojenie s Adamom sme všetci prepadli smrti. V Adamovi musíme všetci splatiť daň svojej smrteľnosti. V Adamovi umierame. Ale Kristus – pravý Boh a pravý človek – túto kliatbu smrti odstránil. Zničil vlastnú smrť a tým zničil smrť všetkých ľudí. Na konci vekov všetci ľudia dôjdu k nesmrteľnosti a podľa toho, ako sa v živote spojili s Kristom, bude ich nesmrteľnosť trvať vo večnej odmene alebo vo večnom treste. A nielen to. I telo, ktoré s Adamom zomrelo, s Kristom vstane z mŕtvych. S Adamom sme vkročili do smrti, s Kristom vkročíme do života. Prvý z rady vzkriesených je už vo večnosti – Kristus. Po ňom postupne prichádzame na večnosť my, najskôr s dušou a po jeho druhom príchode i so svojím vzkrieseným telom.
      Nebojme sa kráčať v ústrety svetlej budúcnosti. Náš zomrelý brat (sestra) splatil záväzok voči Adamovi, podstúpil smrť. Veríme, že dôjde pre svoje spojenie s Kristom, ktoré nadviazal krstom, tiež do života jeho slávy.


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet