15.február 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Máriino materstvo je pravzor každého materstva: tak ako ona, mala by každá matka byť matkou celou dušou, aby bola schopná celé bohatstvo svojej duše preniesť do duše svojho dieťaťa.”

~sv. Edita Steinová~

06.03.2006 -
čítanosť3191 reakcie0
(Share 543 0)


Téma: Pohrebný príhovor

Myšlienky... 63/2006

      Aký zmysel má náš život? Pre čo žijeme? Pre prácu, pre blahobyt, pre slávu? Svätý apoštol Pavol nám dáva správnu odpoveď: „Nik z nás totiž nežije pre seba a nik pre seba neumiera; lebo či žijeme, žijeme Pánovi, či umierame, umierame Pánovi. Či teda žijeme alebo umierame, patríme Pánovi“ (Rim 14, 7-8).
      To nám dáva veľkú slobodu. Ak tu nie sme len pre peniaze, pre blahobyt, nebudeme sklamaní, keď ich nebudeme mať. Ak tu nie sme len a len pre seba, nebudeme sklamaní, keď budeme musieť umrieť. Stratu toho, čo nám nepatrí, nezvykneme oplakávať. Keď teda nepatríme sebe, nesmieme byť smutní, keď sa nám nevydarí život podľa merítok tohto sveta. Patríme Kristovi. Pre neho žijeme a sním chceme zomrieť, aby sme s ním večne žili. To je cieľ nášho života. A to jediné robí náš život cenným.
      V tomto svetle sme pozvaní preskúmať svoj život. Komu patríme? Uvedomme si, že Boží súd nad našimi dušami bude podľa tohto kritéria.
      Náš brat (sestra) má už tento Boží súd za sebou. A my, ktorí sme ho poznali, vieme, že sa úprimne snažil patriť svojmu Bohu, v ktorého uveril, a ktorému sa snažil slúžiť. Nech nás táto spomienka povzbudí k napodobňovaniu príkladu, ktorý nám svojím životom dal.


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet