15.február 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Tajomstvo lásky je väčšie ako tajomstvo smrti.

~OSCAR WILDE~

06.03.2006 -
čítanosť3114 reakcie0
(Share 490 2)


Téma: Pohrebný príhovor

Myšlienky... 61/2006

      Boh poslal Ježiša Krista, aby hlásal radostnú zvesť o vykúpení. Ježiš Kristus nebol len dobrodincom a uzdravovateľom. On je Vykupiteľ všetkých ľudí. Preto sa dal pribiť na kríž a zomrel za naše hriechy. Na tretí deň vstal z mŕtvych a tým dokázal, že je Pán a že skrze neho dostane odpustenie hriechov každý, kto v neho verí.
      Že Ježiš Kristus žije, dosvedčujú apoštoli, ktorí boli svedkami nielen jeho smrti, ale tiež jeho vzkriesenia, keď s ním po zmŕtvychvstaní jedli a pili. A pretože zničil svoju smrť a v nej smrť každého z nás, má právo súdiť každého človeka, živého či mŕtveho. Pretože zomrel za naše hriechy, má právo odpustiť hriechy každému, kto sa s ním spojí skrze vieru. Kto ho uzná za svojho Spasiteľa, tomu Kristova krv očistí jeho svedomie.
      I náš zomrelý brat (sestra) žije. Jeho telo Ježiš raz vzkriesi, jeho dušu povolal už teraz pred svoj súd. Ak v Ježiša veril, potom to bude pre neho milosrdný súd. Otvorí sa mu život slávy osláveného Krista. Ak jeho viera bola slabá, podporme ju vzývaním milosrdného Pána.


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet