22.február 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Sú ľudia, ktorí si viac robia otázku svedomia pre zanedbaný úklon na chóre, ako keď ťažko urazia alebo ohovoria spolubrata.

~Konrád Kubeš ~

06.03.2006 -
čítanosť1339 reakcie0
(Share 213 1)


Téma: Pohrebný príhovor

Myšlienky... 58/2006

      „Prečo musím trpieť? Prečo sa práve mne prihodilo tato nešťastie?“ Takéto otázky si dáva človek, ktorý prežíva trpkú bolesť. Bolesť je nepochopiteľná, pretože všetko v človeku volá po šťastí. Práve v takých okamihoch sa môže stať, že človek v krutej bolesti nechce počuť o Bohu, ba dokonca niekedy ho robí zodpovedným za nešťastie, ktoré ho stretlo.
      No ani v takej situácií by sme nemali zabudnúť na základnú pravdu našej viery: Boh je láska a je verný. Od večnosti na nás myslel, stvoril nás, uviedol nás do našej rodiny. Zahrnul nás mnohými dobrými vecami, ale nezabránil, aby sa nás nedotklo utrpenie. Prečo? Nie preto, aby nás mučil, ale aby nás pozdvihol k sebe. Len tak nám môže darovať niečo oveľa lepšie – večný život.
      Wilhelm Busch v jednej zo svojich kníh píše o baníkovi, ktorý v dôsledku padajúcich kameňov utrpel úraz, ochrnul a svoj život trávil v kolieskovom kresle. Kým bol zdravý, rúhal sa Bohu a opovrhoval jeho Slovom. Po úraze sa však zmenil. Svoj údel vnímal ako vážnu Božiu reč. Došiel k skutočnému obráteniu. Stal sa radostným Božím dieťaťom a vyznal, že netúži po tom, aby bolo všetko ako predtým. Radšej chcel znášať svoje ťažké postihnutie, ako ísť zdravý ďalej po ceste do zahynutia.
      Možno, že aj bolesť nad smrťou nášho brata (sestry) je Božím nástrojom, aby sa zmocnil srdca niekoho z nás. Ak sa tak aj stane, tak potom smrť nášho brata (sestry) sa stane jeho posledným svedectvom o Božej láske. Vieme, že toto by ho veľmi potešilo, pretože neustále túžil, aby Boh panoval v srdciach všetkých jeho priateľov a známych.


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet