22.máj 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Čoraz väčšmi túžiš milovať Cirkev, a o to viac, o čo viac sa ju snažia niektorí zoškliviť. Vidí sa mi to úplne logické, pretože Cirkev je tvoja matka.”

~bl. Josemaría Escrivá~

20.06.2003 - Miron
čítanosť348 reakcie0
(Share 117 0)


Téma: Život

Myšlienky... 228/2001

      John Maxwell vyrozprával tento príbeh:
      Pár týždňov po svadbe mladého dôstojníka prevelili do posádky v kalifornskej púšti. Jeho mladá manželka sa rozhodla, že sa presťahuje s ním, aby mohli byť spolu. No jediné miesto, ktoré našli na bývanie, bol starý zrub blízko indiánskej dediny. Cez deň tam bývala neznesiteľná horúčava. Neustále fúkal suchý vietor a všetko pokrýval vrstvou prachu. Z Indiánov nikto nehovoril anglicky. Mladá žena sa tam cítila veľmi nešťastná. Keď sa dozvedela, že manžel musí odísť na dvojtýždňové cvičenie kdesi do prostriedku púšte, napísala matke, či by k nej nemohla prísť. No matka odpísala, že pre nejaký dôvod nemôže prísť. Svoj list skončila takto: „Dvaja muži pozerali z väzenského okna: jeden videl blato a druhý videl hviezdy.“ Jej dcéra si tieto slová čítala znova a znova. A potom sa rozhodla: „Budem hľadať i tejto situácii hviezdy.“ Začala sa priateliť s Indiánmi. Keď videli jej opravdivý záujem o ich život a kultúru otvorili sa pred ňou a vysvetlili jej všetko na čo sa pýtala. Čo jej nevedeli vysvetliť, dozvedela sa z náučnej literatúry. Za nejaký čas sa stala skutočnou expertkou na túto oblasť a svoje znalosti zhrnula do knihy, ktorá priniesla veľa pochvalných ohlasov a to nielen z odborných kruhov.
      Život nás neraz zavedie na miesta, kde sa cítime neužitoční, biedni a nešťastní. Vždy však máme šancu to zmeniť. Závisí to len od nás, či chceme „vidieť hviezdy“...
27.05.2011 | Čítanosť(4604)
Téma: Istota / Človek / Život
04.08.2004 | Čítanosť(1758)
Téma: Životná príležitosť
26.06.2003 | Čítanosť(3108)
Život – zmysel života


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet