22.jún 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Peklo je miesto večných muk. Jednou zo šikovností diabla je, že mnohých ľudí zamestnáva vymýšľaním teórií, že bude akýsi koniec trestu, aby tak mali viac smelosti hrešiť. Ale keby sa mal skončiť večný trest, potom by sa mala skončiť aj nebeská odmena. Lenže o konci večného života neuvažujeme. Ako je potom možné dávať i večným mukám koniec, keď pri obidvoch rovnako používame slovo „večné“. „A pôjdu títo do večného trápenia, kým spravodliví do večného života“ (Mt 25, 46).

~sv. Bazil Veľký~

20.06.2003 - Miron
čítanosť285 reakcie0
(Share 85 0)


Téma: Život

Myšlienky... 228/2001

      John Maxwell vyrozprával tento príbeh:
      Pár týždňov po svadbe mladého dôstojníka prevelili do posádky v kalifornskej púšti. Jeho mladá manželka sa rozhodla, že sa presťahuje s ním, aby mohli byť spolu. No jediné miesto, ktoré našli na bývanie, bol starý zrub blízko indiánskej dediny. Cez deň tam bývala neznesiteľná horúčava. Neustále fúkal suchý vietor a všetko pokrýval vrstvou prachu. Z Indiánov nikto nehovoril anglicky. Mladá žena sa tam cítila veľmi nešťastná. Keď sa dozvedela, že manžel musí odísť na dvojtýždňové cvičenie kdesi do prostriedku púšte, napísala matke, či by k nej nemohla prísť. No matka odpísala, že pre nejaký dôvod nemôže prísť. Svoj list skončila takto: „Dvaja muži pozerali z väzenského okna: jeden videl blato a druhý videl hviezdy.“ Jej dcéra si tieto slová čítala znova a znova. A potom sa rozhodla: „Budem hľadať i tejto situácii hviezdy.“ Začala sa priateliť s Indiánmi. Keď videli jej opravdivý záujem o ich život a kultúru otvorili sa pred ňou a vysvetlili jej všetko na čo sa pýtala. Čo jej nevedeli vysvetliť, dozvedela sa z náučnej literatúry. Za nejaký čas sa stala skutočnou expertkou na túto oblasť a svoje znalosti zhrnula do knihy, ktorá priniesla veľa pochvalných ohlasov a to nielen z odborných kruhov.
      Život nás neraz zavedie na miesta, kde sa cítime neužitoční, biedni a nešťastní. Vždy však máme šancu to zmeniť. Závisí to len od nás, či chceme „vidieť hviezdy“...
27.05.2011 | Čítanosť(4384)
Téma: Istota / Človek / Život
04.08.2004 | Čítanosť(1632)
Téma: Životná príležitosť
26.06.2003 | Čítanosť(2895)
Život – zmysel života


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet