22.február 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Anjeli obklopujú oltár a prisluhujú kňazovi, keď slávi svätú omšu.

~sv. Augustín~

06.03.2006 -
čítanosť1217 reakcie0
(Share 233 0)


Téma: Pohrebný príhovor

Myšlienky... 56/2006

      „Človek žije len raz.“ „Smrťou všetko končí.“ To je „múdrosť“ povrchne zmýšľajúcich ľudí. Božie slovo nám však prináša inú múdrosť, ktorá vychádza z viery. A to, že spravodliví sú v Božích rukách (porov. Múd 3, 1) a preto ich smrť vlastne ani nie je smrťou, pretože žijú ďalej. To, čo zomrelo, to je ich pozemská nádoba, telo. Ich duše však žijú ďalej: pretože mali vieru v nesmrteľnosť, nádej a lásku k Bohu, ktorú potvrdili svojou vernosťou, nachádzajú sa u Boha obklopení jeho láskou a poznajú skutočnú pravdu o večnom živote. Človek žije i za bránou smrti.
      Mať takúto vieru a udržať si Božiu lásku, nebolo ani pre týchto spravodlivých jednoduché. Aj im život kládol prekážky pod nohy, prinášal rôzne utrpenia a vystavoval ich stále novým skúškam. Ale oni všetko toto prekonali a vytrvali. Boli vyskúšaní ako zlato v peci (porov. Múd 3, 6) a preto sa zaskveli v čase svojho navštívenia (porov. Múd 4, 7).
      Nebuďme preto nemúdri a nepokladajme ani odchod tohto nášho brata (sestry) za nešťastie, za katastrofu. Vieme, že sa usiloval žiť z viery i napriek mnohým životným skúškam. Veríme, že teraz žije vo večnom pokoji u Boha, ktorý patrí všetkým spravodlivým.


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet