22.február 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Umelec, ktorý má pevnú vieru a žije životom hodným kresťana, bude konať pod inšpiráciou lásky Božej a uplatní dary, ktoré dostal od Stvoriteľa v službe náboženstva pomocou farieb, rysov alebo zvukov a harmónie. Takto vynaloží všetko úsilie, aby vyjadril a podal pravdy, ktoré pozná a nábožnosť ktorú má, s takou obraznosťou, s takým kúzlom a s takou lahodnosťou, že toto posvätné prevádzanie umenia bude pre neho akoby bohoslužobným a náboženským úkonom, a významne povzbudí ľud, aby vyznával vieru a pestoval nábožnosť.

~Pius XII.~

06.03.2006 -
čítanosť1318 reakcie0
(Share 233 0)


Téma: Pohrebný príhovor

Myšlienky... 55/2006

      Ľudia často pokladali chorobu za Boží trest. V Knihe Jób sa stretávame s názorom Jóbových priateľov, že malomocenstvo, ktoré ho postihlo, je Božím trestom za nejaké veľké previnenie. Jób však odmieta toto vysvetlenie. Bráni sa. Je nevinný, nespáchal žiadny zločin, a to dosvedčí sám Boh, ktorého nazýva „Obrancom“ (porov. Jób 19, 25). Boh je verný – to je Jóbova nádej. Preto ho postaví vedľa seba až vzkriesi mŕtvych a Jób sa bude môcť tešiť z pohľadu na Boha.
      „Som presvedčený, že môj Obranca žije“ (Jób 19, 25) – to je reč viery. Boh je spravodlivý, veriaceho obháji i proti jeho zlým skutkom i proti jeho slabostiam.
      „Som presvedčený, že môj Obranca žije“ (Jób 19, 25) – to je tiež reč nádeje na večný život.
      „Som presvedčený, že môj Obranca žije“ (Jób 19, 25) – preniesol tieto vo viere a nádeji i náš zosnulý brat (sestra)?
      Chceme tomu veriť. Potom bude i on obhájený proti všetkým slabostiam a hriechom, ktorých sa dopustil.
      Možno, že jeho vyznanie nebolo až tak jednoznačné, možno že nevychádzalo často z jeho srdca, preto ho doplňme my, jeho bratia a sestry v Kristovi, svojím príhovorom.


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet