27.máj 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Vedľa končiaru utrpenia, ktorý rastie čoraz vyššie, dvíha sa aj končiar šťastia. Akoby jeden vrchol bol zrkadlovým obrazom druhého, no v skutočnosti sú to dva rozličné vrchy. Navzájom si kývajú a pretekajú sa. Každé utrpenie, čo nás stíha, je ustavične vyrovnávané šťastím rajskej záhrady. Všetku noc zaháňa večné svetlo, čo tam žiari.”

~PETER LIPPERT~

01.03.2006 - Miron
čítanosť715 reakcie0
(Share 204 0)


Téma: Pondelok po nedeli o Tomášovi / Jn 2, 1-11

Myšlienky... 46/2006

      „Urobte všetko, čo vám povie!“
      Týchto pár slov dokázalo pohnúť sluhami natoľko, že vyplnili toto slovo do bodky. A vyplatilo sa im. Zachránili ženícha pred veľmi nepríjemnou situáciou, ba i pred veľkou hanbou.
      Keď si pripomíname tento zázrak v Káne Galilejskej, cítime, že slová Presvätej Bohorodičky zasahujú naše srdcia. Je to príležitosť znovu sa rozhodnúť pre plnenie Božej vôle. Nie je to jednoduché. Ísť cestou, ktorú nám ukazuje Boh, je niekedy zvláštne a nepochopiteľné. Ale v tom spočíva dobrodružstvo, ktoré môžeme zažiť iba s Bohom, ak sa ním dáme viesť. Po určitom čase sa totiž všetko to zvláštne a nepochopiteľné ukáže ako súčasť perfektného Božieho plánu pre náš život.
      Martin Luther povedal, že udalosti sú neraz ako židovské písmo, ktoré musíme čítať od konca.
      Takto často aj my až na konci vieme, k čomu bolo dobré to alebo ono, i keď sa to na počiatku nestretlo s našou vôľou. Zámery Božej vôle nie vždy sú nám jasné a hneď prijateľné. Je však isté, že je to vždy milostivá a dobrotivá vôľa nášho Pána.
      Urobte preto všetko, čo nám povie!

12.06.2003 | Čítanosť(2094)
Jn 2, 13-25
12.06.2003 | Čítanosť(1957)
Jn 2, 1-12


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet