20.máj 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Niekedy v našej hlbokej a vrúcnej túžbe nasledovať Ježiša môže nás zdržať strach pred tým, čo povedia ľudia, strach, že sa naše konanie bude hodnotiť ako extrémne, zbytočne prehnané. Vidíte, že tí ľudia, čo napĺňajú radosťou naše domáce sviatky, dávajú nám lekciu odvahy a učia nás, že netreba dbať na ľudské ohľady, ktoré zbytočne paralyzujú tých, čo už mohli byť pri Kristovi, žiť s ním.

~A. M. G. Dorronsoro~

01.03.2006 - Miron
čítanosť1095 reakcie0
(Share 245 0)


Téma: Nedeľa Myronosičiek / Mk 15,42 - 16,8

Myšlienky... 45/2006

      Musíme obdivovať ženy, ktoré sa v nedeľné ráno ponáhľali k Ježišovmu hrobu. Kvôli nadchádzajúcej sobote bolo Ježišovo telo rýchlo uložené do hrobu. Nebolo pomazané, ako bývalo zvykom a preto sa ženy rozhodli tento nedostatok napraviť z lásky k Ježišovi. Uvedomovali si prekážku: kameň privalený k hrobu, no to ich nemohlo zastaviť.
      Ich láska bola odmenená - ako prvé počujú zvesť o vzkriesení.
      Je dôležité, aby sme si obraz týchto žien uchovali v srdci. Príliš často sa totiž stáva, že myšlienka na možné ťažkosti nám nedovolí začať dobré dielo. Vzdávame sa skôr, než vôbec niečo začneme. Nie všetko však závisí od našich možností. Tam kde je vôľa, túžba po dobrom diele, tam kde sa vykoná v tomto smere prvý krok, tam sa k našej snahe pridáva Boh. A mnohokrát z nemožného sa stáva možné.
      Môžeme sa pýtať: "Kto nám odvalí kameň?" , ale nesmieme cúvnuť, nesmieme zavrhnúť dobré dielo. Musíme sa vydať na cestu a Boh nám pomôže nájsť cestu či spôsob ako to uskutočniť.
      Môžeme si byť istí, že Boh gavaliersky odpovedá na každý náš prejav lásky.

12.06.2003 | Čítanosť(2107)
Mk 15, 33-47
12.06.2003 | Čítanosť(1822)
Mk 15, 1-32


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet