13.november 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Popros Máriu, aby ťa viedla k Ježišovi, a dozvieš sa, čo znamená žiť po jej boku.

~kardinál Francis Xavier Nguyen Van Thuan~

01.03.2006 - Miron
čítanosť707 reakcie0
(Share 186 0)


Téma: Pondelok po Pasche / Jn 1, 18-28

Myšlienky... 44/2006

      Veľkonočné sviatky sú veľkou demonštráciou našej viery vo vzkrieseného Pána. Vnímame však rôznorodé pokusy tohto sveta zmeniť chápanie týchto sviatkov. Je priam nemožné nevšimnúť si razanciu, s akou sa vtláča týmto svätým dňom iný charakter. Proti tomuto tlaku je možné bojovať iba rovnakou razanciou vo vydávaní svedectva našej viery.
      Svätý Ján nám dnes dáva príklad svätého Jána Krstiteľa, ktorý neohrozene vydal svedectvo o Ježišovi Kristovi. Celú situáciu mohol využiť vo svoj prospech. Stačilo málo, aby si získal úctu a slávu davu. Odolal tomuto pokušeniu a svetu predstavil zasľúbeného Mesiáša, ktorý prišiel na svet a priniesol vládu Božej milosti.
      Nemusíme sa báť, že nebudeme mať priestor pre vydanie vlastného svedectva. Každý deň nám prináša mnohé situácie, kedy budeme môcť svedčiť o Kristovi. Niekedy to znamená aj popasovať sa s rôznymi pokušeniami, ktoré tomu budú chcieť zabrániť – podobne ako v prípade svätého Jána Krstiteľa. A niekedy budeme svedčiť aj vtedy, keď na to ani nepomyslíme.
      Pozrite sa:
      Vo Frankfurte stretla Edita svoju priateľku. Rozhodli sa pozrieť si mesto. Najväčší dojem na ňu urobila katedrála. Čo jej utkvelo v mysli? Nie krása architektúry, sochárstva, obrazov, ale opustená žena, ktorá pohrúžená do modlitby kľačala v kostole. Pre Editu to bolo prvé zjavenie Boha, prítomného v katolíckych kostoloch. Neskôr o tom povedala: „Pre mňa to bolo niečo úplne nové. Nikdy na to nezabudnem.“
      Tlak sveta možno chce zničiť charakter veľkonočných sviatkov, no naše vydávanie svedectva môže tento tlak nielenže oslabiť, ale aj usvedčiť ho z nepravdy a zloby.

12.06.2003 | Čítanosť(3076)
Jn 1, 19-39
12.06.2003 | Čítanosť(3047)
Jn 1, 40-51
12.06.2003 | Čítanosť(2292)
Jn 1, 1-18


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet