24.marec 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

     „Čo videl Ježiš na chudobe, že ju tak miloval a dal jej prednosť pred bohatstvom? Buď sa mýli Ježiš Kristus, alebo sa mýli svet.”

~sv. Bernard~

20.06.2003 - Miron
čítanosť1234 reakcie0
(Share 175 0)


Téma: Kríž / Povýšenie svätého Kríža

Myšlienky... 224/2001

      Pred mnohými rokmi hurikán zničil chrám v maličkej dedinke na pobreží Anglicka. Keď sa ľudia s kňazom prišli pozrieť na ruiny, bolo im do plaču. Vedeli, že nie je v ich silách znovu vybudovať zničený chrám.
      Ale o pár dní kňaza navštívil vysoký dôstojník anglických námorných síl a vypytoval sa, ako to bude s výstavbou nového chrámu. Kňaz mu priblížil biedu tamojších ľudí, aby zdôvodnil, prečo nezamýšľajú s výstavbou nového chrámu.
       „Dobre,“ povedal dôstojník. „Ak chrám nepostavíte vy, tak ho postaví vojsko.“
      Kňaz bol veľmi prekvapený jeho slovami a pýtal sa na dôvod takého veľkého záujmu vojska na postavení chrámu.
      Dôstojník odpovedal: „Tento chrám bol zaznačený na všetkých vojenských mapách. Bol znakom, podľa ktorého si lode siedmich morí upravovali svoj kurz!“
      Akú veľkú pravdu nechtiac povedal!
      Dnes je v prostriedku nášho chrámu vyložený znak, podľa ktorého si každý človek na zemi môže upraviť kurz svojho života – svätý kríž.
      Nespočetné hurikány hriechu, ktoré sa prevalia našim životom, môžu zničiť takmer všetko. Môžu nás aj odchýliť od správneho smerovania života. No vždy budeme mať pred sebou kríž, podľa ktorého budeme schopní znovu nastaviť správny kurz a odstrániť škody, ktoré hriech spôsobil.
      Takto aj dnešný sviatok Povýšenia svätého Kríža, ako aj nasledujúce dni, kedy sa budeme klaňať svätému Krížu, sa stáva znakom pre náš život. Kríž uložený v prostriedku chrámu nás pozýva k adorácií, k zamysleniu nad veľkosťou Božej lásky k nám, ako aj k prehodnoteniu nášho života. Je to veľká šanca... Nepremrhajme ju!
20.09.2005 | Čítanosť(2620)
Téma: Kristus / Kríž / Obeta
21.08.2003 | Čítanosť(1753)
Téma: Kríž
12.09.2003 | Čítanosť(14833)
09.14. - Povýšenie sv. Kríža


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet