22.september 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Duša je podobná železu, ktoré, keď ho ponecháme voľne, bude hrdzavieť a keď ho položíme do ohňa, očisťuje sa. Dokiaľ sa drží v ohni, samo sa stáva akoby ohňom. Nikto sa nemôže dotknúť rozpáleného železa, ako sa nemôže dotknúť ohňa. To isté sa robí s dušou. Dokiaľ duša prebýva v Bohu, dokiaľ sa poučením a modlitbou posilňuje, dotiaľ prebýva akoby rozpálená ohňom, páli všetkých svojich nepriateľov, ktorí ju prikryli hrdzou v čase, keď sa o seba nestarala. Čo robí materiálny oheň so železom, to robí božský oheň s dušou: očisťuje ju a obnovuje.

~pustovník Izaiáš~

20.06.2003 - Miron
čítanosť685 reakcie0
(Share 153 0)


Téma: Dôvera

Myšlienky... 212/2001

      Keď som rozprával o svojom pláne prejsť počas dovolenky Rumunsko, Bulharsko a Grécko autom, ktoré má už za sebou 200 000 kilometrov, mnohí reagovali tvrdením, že je to „bláznovstvo“. Keďže moja rodina má dobrodružného ducha, nevzdali sme sa svojho plánu. Umožňoval nám totiž navštíviť všetky kláštory, chrámy a miesta, ktoré sme túžili navštíviť. Modlili sme sa za túto cestu a zverili sme ju do Božích rúk. Napriek tomu som sa však rozhodol kúpiť mobilný telefón pre prípad, že by sme potrebovali počas cesty nejakú pomoc.
      Keď sme po polnoci vyrážali k maďarským hraniciam, mal som v sebe pokoj – všetko bolo pripravené, cestu som mal preštudovanú, mobil pre prípad núdze bol po ruke – všetko bolo v pohode a ja som sa tešil na všetky tie miesta, ktoré sme sa chystali navštíviť.
      No v Maďarsku, v skorých ranných hodinách, za takmer smiešnych okolností, nám mobilný telefón ukradli. Pohoda bola preč. Bolo mi veľmi zaťažko odpustiť tomu zlodejovi. Niekoľko desiatok kilometrov sme boli v aute ticho. Rozmýšľali sme o rovnakých otázkach: Čo ak nastane porucha... Čo ak... Potom mi však prišla iná myšlienka: „Načo ti je mobil, keď si cestu zveril do Božích rúk?“ Keď som o tejto myšlienke povedal manželke, odpovedala, že ju napadlo to isté. Žiadali sme o Božiu pomoc, ale chceli sme sa ešte poistiť... Cítili sme, že nám Boh chce cez túto krádež akoby chcel povedať: „Ak sa spoliehate na mňa, nepotrebujete žiadne iné istenie.“ Zaujímavé je to, že až keď som si toto uvedomil, dokázal som zo srdca odpustiť tomu zlodejovi a prosiť Božie požehnanie pre neho.
      Bolo to trochu „drahé“ poučenie. Ale kto vie, koľkokrát predtým ma chcel Boh jemnejšie poučiť a ja som to nezbadal...
      Nič sa nedeje náhodne... Možno nepríjemnosť, ktorá vás dnes stretla alebo ešte len stretne, nesie poučenie pre váš život...
25.08.2003 | Čítanosť(2092)
Téma: Dôvera / Modlitba
25.06.2003 | Čítanosť(1085)
Téma: Dôvera


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet