26.jún 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Je veľký rozdiel medzi postojom človeka, ktorý sa nechá gniaviť dodržiavaním detailov, a postojom človeka, ktorý dodržiava všetky predpisy z lásky, čo mu umožňuje milovať, dávať sa a obetovať, a zabudnúť na vlastné chúťky.”

~BERNARD DUCRUET~

01.12.2005 - Miron
čítanosť564 reakcie0
(Share 201 0)


Téma: Utorok po 33. nedeli / 2 Pt 2, 9-22 // Lakomstvo

Myšlienky... 253/2005

      Počuli sme slová svätého Petra na adresu tých, „ktorí sa ženú za nečistými žiadosťami tela a pohŕdajú Pánom“ (2 Pt 2, 10). Vypočítavá neprávosti, ktorých sa vo svojej bezbožnosti dopúšťajú. Možno, že pri počúvaní týchto slov sme ďakovali Pánovi, že nás uchránil od takéhoto počínania. A robíme dobre.
      Na druhej strane však si musíme uvedomiť, že duchovný zápas ešte nie je u konca.
      Pozrite sa. Abrahámov synovec Lot do istého času bol vlastne podriadený svojmu strýkovi. Išiel tam, kde išiel Abrahám, konal to, čo konal Abrahám. Dal sa viesť a Abrahám ho viedol po dobrých chodníkoch. Prišiel však okamih, kedy sa odhalilo to, čo bolo v jeho srdci. Keď mu Abrahám navrhol pre vznikajúce spory o pastviská, aby sa rozišli, dal mu na výber, kde sa chce usadiť. Mal dve možnosti – buď úrodné, Jordánom zavlažované údolie alebo skromné horské pastviny. Jeho rozhodnutie odhalili jeho náklonnosť k hriechu lakomstva – vybral si úrodné miesto a strýkovi prenechal to neúrodné. Okamih rozhodnutia ukázal kaz na jeho charaktere.
      Nemôžeme preto príliš prísno súdiť tých, ktorých neprávosti sú zjavné pred týmto svetom. Možno, keby sme sa ocitli na ich mieste a mali rovnakú možnosť výberu ako oni, konali by sme rovnako. Je preto potrebné poznať svoje slabé miesta a vhodným duchovným cvičením ich odstraňovať.
      Nech nás toto zamyslenie privedie k pohotovosti – nevieme totiž, kedy môže nastať okamih, ktorý nás vyzve vydať dobré svedectvo pred týmto svetom.

25.06.2003 | Čítanosť(547)
Téma: Lakomstvo
25.06.2003 | Čítanosť(487)
Téma: Lakomstvo
16.06.2003 | Čítanosť(1569)
2 Pt 2, 1-22


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet