26.jún 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Modlitba je zrkadlo, ktorým v temnote vidíme Boha.

~Theodor Gottlieb von Hippel ~

25.11.2005 -
čítanosť972 reakcie0
(Share 241 0)


Téma: Lk 1, 28

Výstrižky...
(Zdroj: SHEEN, F. J.: Život Krista. Trnava : Dobrá kniha, 1998, s. 22.)

      Biskup Fulton J. Sheen hovorí:
      Prestavte si hudobníka v orchestri, ktorý úmyselne zahrá falošný tón. Dirigent je profesionál, hudba je správne znotovaná, hrá sa ľahko, ale spomínaný hudobník uplatňuje svoju slobodu vyludzovaním falošného tón, ktorý znie v éteri. Dirigent môže urobiť dve veci: môže prikázať, aby orchester zahral danú pasáž znova, alebo môže falošný tón ignorovať. Je v podstate jedno, ako sa zachová, lebo falošný tón sa šíri priestorom rýchlosťou viac ako tristo metrov za sekundu; a kým bude trvať čas, falošný tón ostane vo vesmíre.
      Jestvuje dajaký spôsob, ako obnoviť harmóniu vo svete? Môže ju obnoviť iba niekto večný, kto zastaví falošný tón v jeho divokom lete. A potom už nebude tento tón falošný? Harmóniu možno porušiť iba pod jednou podmienkou. Ak z falošného tónu urobíme prvý tón novej melódie, potom zapadne do jej melódie.
      Presne to sa stalo pri Kristovom narodení. Prvý človek nakazil celé ľudstvo falošným tónom morálnej disharmónie. Boh to mohol ignorovať, ale to by bolo protirečilo jeho spravodlivosti, čo je nemysliteľné. Preto požiadal ženu, zastupujúcu ľudstvo, aby mu slobodne poskytla ľudskú prirodzenosť, pomocou ktorej by začal budovať nové ľudstvo. Ako v Adamovi bolo staré ľudstvo, tak nové ľudstvo má začať v Kristovi – Bohu, ktorý sa stal človekom pomocou slobodného súhlasu ľudskej matky. Keď sa anjel zjavil Márií, Boh vyznal svoju lásku novému ľudstvu. To bol začiatok novej zeme a Máriino telo sa stalo „rajom, ktorého pánom sa stal nový Adam“. Ako v prvej záhrade spôsobila Eva spustošenie, tak Mária v záhrade svojho tela priniesla svetu spásu.

12.06.2003 | Čítanosť(2946)
Lk 1, 67-80
12.06.2003 | Čítanosť(2713)
Lk 1, 39-55
12.06.2003 | Čítanosť(2693)
Lk 1, 26-38


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet