26.jún 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    O akom človeku je reč? O človeku ovládanom žiadostivosťou, či o človeku vykúpenom Kristom?... Kristus nás vykúpil! To znamená: on nám dal možnosť uskutočniť celú pravdu nášho jestvovania; on vyslobodil našu slobodu z moci žiadostivosti.

~Ján Pavol II.~

11.11.2005 - Miron
čítanosť821 reakcie0
(Share 236 0)


Téma: Streda po 25. nedeli po ZSD / Lk 15, 1-10

Myšlienky... 223/2005

      Sociálny pracovník, ktorý pracoval s drogovo závislou mládežou, vyrozprával svoju skúsenosť.
      Mám svoju prácu rád. Rád sa venujem týmto mladým ľuďom a pomáham im dostať sa zo slepej uličky, do ktorej ich dostali drogy. Vzdal som to iba raz a to v prípade Sama. Mal veľké problémy a bol veľkým rebelom. Bez toho, aby som si to uvedomoval, venoval som sa mu najmenej. Akoby som už v jeho prípade nevidel žiadnu šancu. Boh ma však na to upozornil.
      Oslavoval som doma s priateľmi, keď som stratil svoj prsteň. Keďže to bolo dedičstvo a zároveň mal veľkú hodnotu, začal som ho úporne hľadať. Prešiel som dôkladne izbu po izbe, niektoré miesta aj dvakrát. No nič. Celý deň som mal na mysli stratený prsteň, dokonca aj večer, keď som si išiel prečítať časť zo Svätého písma ako mám vo zvyku. Otvoril som Bibliu a pokračoval som od miesta, kde som večer predtým prestal. Čítal som 15. kapitolu z Lukášovho evanjelia a to o žene, ktorá tiež hľadala, čo stratila. Pochopil som, že to nie je náhoda, že práve túto stať čítam práve v deň. keď som stratil svoj prsteň. Pochopil som, že Boh mi chce tým niečo povedať. Kľakol som si, pomodlil som sa a začal som uvažovať nad prečítaným podobenstvom. A pochopil som. Spoznal som, že Boh mi hovorí toto: „Toľko času a úsilia si vydal, aby si našiel svoj prsteň. Si ochotný vydať rovnako energie a času, aby si pomohol Samovi, ktorý sa tiež stratil?“ S pohnutím som odpovedal: „Áno, Pane. Som ochotný!“ Keď som vstal od modlitby, zbadal som svoj stratený prsteň v záhybe prikrývky, celkom blízko pri otvorenej Biblii. Veľmi som sa zaradoval. Ale o pár mesiacov neskôr som prežíval ešte väčšiu radosť - a to zo Sama, ktorý nielenže zmenil svoj život, ale spoznal aj Ježiša Krista. (www.eSermons.com)
      Spýtajme sa seba samých: Som ochotný hľadať stratených ľudí rovnako horlivo, ako hľadám svoje stratené veci?
      Pamätajme: ak sme Bohom „nájdení“, máme poslanie hľadať stratených.

12.06.2003 | Čítanosť(2529)
Lk 15, 11-32
12.06.2003 | Čítanosť(2016)
Lk 15, 1-10


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet