24.máj 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Dávnejšie nútili kresťanov, aby sa vzdali Krista; dnes ich učia popierať ho. Vtedy ich mučili, dnes ich poúčajú; vtedy sa využívala moc, dnes lesť; vtedy bolo možné počuť zlostné vrčanie nepriateľov, dnes sa prejavujú vtieravou a sliedivou miernosťou a ťažko ich spozorovať. Je známe, aké násilie používali, aby sa kresťania vzdali Krista; snažili sa ich dostať na svoju stranu, aby ho zapreli. Oni ho však vyznávali a boli ním korunovaní. Dnes na to požívajú lesť a robia to tak, aby nevytvárali zdanie, že ich odďaľujú od Krista.

~sv. Augustín~

07.11.2005 - Miron
čítanosť732 reakcie0
(Share 242 0)


Téma: Pondelok po 21. nedeli po ZSD / Lk 9, 18-22

Myšlienky... 218/2005

      Sarah Dowerdayová sa narodila iba s jednou nohou, ale rozhodla sa nepoddať sa svojmu údelu. Usilovala sa prekonať svoje telesné postihnutie, nepoddávala sa, bojovala. Pozornosť médií pritiahla, keď sa rozhodla zdolať Mt. Reiner. Jedna televízia poslala svoj štáb, aby ju sprevádzali na jej výstupe. Vznikol zo toho veľmi pekný dokument, ktorý zachytil fascinujúci ľudský príbeh o prekonaní seba samého. Keď Sarah konečne dosiahla zasnežený vrchol hory, reportér sa jej spýtal, ako sa cíti. Odpovedala: "Keď pokoríš vrchol, tvoj život už nikdy nebude ako predtým."
      Pointu týchto slov nie je ťažké vyložiť. Pre Sarah od tohto okamihu už nejestvovala žiadna prekážka. Pokorila nielen horu, ale aj niečo iné. Už nikdy nebude musieť bojovať s myšlienkou, že telesné postihnutie je pre ňu prekážkou k plnohodnotnému životu. (www.eSermons.com)
      V duchovnom živote jestvuje podobný okamih. V živote svätého apoštola Petra nastal, keď Ježiš Kristus položil apoštolom otázku: „A vy ma za koho pokladáte?“ (Lk 9, 20). Apoštol Peter v tej chvíli cítil, že musí zaujať stanovisko. Cítil, že musí vyjadriť, ale zároveň vnútorne priľnúť k pravde, ktorú už dlho cítil vo svojom vnútri. Vyznal, že Kristus je Boží Mesiáš (porov. Lk 9, 21). Od tej chvíle už jeho život už nikdy nebol taký ako predtým.
      Vyznať svoju vieru v Ježiša Krista, uznať ho za svojho Pána a Spasiteľa, je úkon výsostne intímny. Je to okamih, kedy sa ľudské srdce oddáva Spasiteľovi. Nikto to neurobí za nás... Musíme to urobiť sami. Ale od toho okamihu ani náš život už nikdy nebude taký, aký bol predtým...

12.06.2003 | Čítanosť(2972)
Lk 9, 37-50
12.06.2003 | Čítanosť(2766)
Lk 9, 1-9
12.06.2003 | Čítanosť(2718)
Lk 9, 18-27


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet