19.január 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Niektorí by chceli robiť dobre ale nechcú trpieť zlo, chcú byť pokorní, ale aby nikto nimi neopovrhoval, chcú sa uspokojiť s tým, čo majú, ale aby im nikdy nechýbalo potrebné, chcú byť čistými ale bez umŕtvenia, trpezlivými, ale bez urážok. Chceli by získať čnosti, ale sa nenamáhajú pre ne, skrátka túžia po víťazných poctách v meste bez toho, aby poznali vojenské boje v poli.

~sv. Gregor Veľký~

07.11.2005 - Miron
čítanosť548 reakcie0
(Share 181 0)


Téma: Pondelok po 21. nedeli po ZSD / Lk 9, 18-22

Myšlienky... 218/2005

      Sarah Dowerdayová sa narodila iba s jednou nohou, ale rozhodla sa nepoddať sa svojmu údelu. Usilovala sa prekonať svoje telesné postihnutie, nepoddávala sa, bojovala. Pozornosť médií pritiahla, keď sa rozhodla zdolať Mt. Reiner. Jedna televízia poslala svoj štáb, aby ju sprevádzali na jej výstupe. Vznikol zo toho veľmi pekný dokument, ktorý zachytil fascinujúci ľudský príbeh o prekonaní seba samého. Keď Sarah konečne dosiahla zasnežený vrchol hory, reportér sa jej spýtal, ako sa cíti. Odpovedala: "Keď pokoríš vrchol, tvoj život už nikdy nebude ako predtým."
      Pointu týchto slov nie je ťažké vyložiť. Pre Sarah od tohto okamihu už nejestvovala žiadna prekážka. Pokorila nielen horu, ale aj niečo iné. Už nikdy nebude musieť bojovať s myšlienkou, že telesné postihnutie je pre ňu prekážkou k plnohodnotnému životu. (www.eSermons.com)
      V duchovnom živote jestvuje podobný okamih. V živote svätého apoštola Petra nastal, keď Ježiš Kristus položil apoštolom otázku: „A vy ma za koho pokladáte?“ (Lk 9, 20). Apoštol Peter v tej chvíli cítil, že musí zaujať stanovisko. Cítil, že musí vyjadriť, ale zároveň vnútorne priľnúť k pravde, ktorú už dlho cítil vo svojom vnútri. Vyznal, že Kristus je Boží Mesiáš (porov. Lk 9, 21). Od tej chvíle už jeho život už nikdy nebol taký ako predtým.
      Vyznať svoju vieru v Ježiša Krista, uznať ho za svojho Pána a Spasiteľa, je úkon výsostne intímny. Je to okamih, kedy sa ľudské srdce oddáva Spasiteľovi. Nikto to neurobí za nás... Musíme to urobiť sami. Ale od toho okamihu ani náš život už nikdy nebude taký, aký bol predtým...

12.06.2003 | Čítanosť(2651)
Lk 9, 37-50
12.06.2003 | Čítanosť(2532)
Lk 9, 1-9
12.06.2003 | Čítanosť(2442)
Lk 9, 18-27


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet