15.august 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Pokušenia, ktoré diabol predložil nášmu Pánovi sú tiež pokušenia pre nás, jeho sluhov, hoci iným spôsobom. Diabol neponúkne mne ani vám všetky kráľovstvá sveta. Dobre pozná trh a ako dobrý predavač ponúka práve to, čo predpokladá, že si klient vezme. Pripúšťam, že si myslí, a dosť správne, že väčšinu z nás možno kúpiť za päťtisíc libier ročne a značnú časť za oveľa menej. Tiež nám nediktuje tak otvorene svoje podmienky, hoci jeho ponuky sú nám predkladané vo vábivých obaloch. Ale v každom vhodnom momente neotáľa ukázať nám, ako môžeme získať to, čo chceme: súhlasiac s nevernosťou nielen voči sebe samému, ale aj voči svojej viere.

~R. A. Knox ~

07.11.2005 - Miron
čítanosť669 reakcie0
(Share 181 0)


Téma: Sobota po 25. nedeli po ZSD / Lk 9, 57-62

Myšlienky... 215/2005

       „Kto položí ruku na pluh a obzerá sa späť, nie je súci pre Božie kráľovstvo“ (Lk 9, 62). Týmto Ježišovým slovám veľmi dobre rozumeli naši starí otcovia, ktorí dôverne poznali prácu s pluhom. Vedeli, že ak by sa nepozerali stále dopredu a nedávali si pozor, vyorali by krivolaké brázdy. My si to tiež môžeme otestovať. Stačí keď sa prejdeme po novom snehu tak, že sa pritom budeme obzerať dozadu. Pôjdeme všelijako, ale rozhodne nie rovno. Stopy v snehu to ľahko prezradia.
      Ježiš Kristus použil túto analógiu, aby nás poučil, že ak chceme byť jeho učeníci, musíme sa rozlúčiť so všetkým, čo v našej minulosti nebolo v súlade s jeho učením.
      Úplná oddanosť Bohu je princípom, ktorý často nachádzame v Starom zákone. Izraeliti napriek oslobodeniu z egyptského otroctva a zázračnom každodennom sýtení mannou, sa začali obzerať späť. Spomínali na ryby, uhorky a dyne, pór, cibuľu a cesnak, ktoré zdarma dostávali v egyptskom otroctve (porov. Nm 11, 5-6). Bohu sa znepáčilo ich počínanie a potrestal svoj ľud.
      Nemôžeme patriť ku Kristovi a súčasne koketovať s hriešnymi spôsobmi, ktorých otroctva sme sa už raz pokáním oslobodili. To nie je známka pravého učeníctva. Kto vykročí za Kristom, nemá sa už obzerať späť. Niekedy to znamená azda aj stratu niektorých známych alebo stratu zaužívaných spôsobov života. Ale nebo za to azda stojí!

12.06.2003 | Čítanosť(2848)
Lk 9, 37-50
12.06.2003 | Čítanosť(2636)
Lk 9, 1-9
12.06.2003 | Čítanosť(2599)
Lk 9, 18-27


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet