13.december 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Blížny je druhý ty a ako takého ho máš milovať.”


~CHIARA LUBICHOVÁ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť712 reakcie0
(Share 174 0)


Téma: Obrátenie

Myšlienky... 193/2001

      Mladé brazílske dievča, Christina, túžila po veľkom svete. Túžila odísť zo svojej dediny, kde bol jej život ohraničený každodennými všednými prácami v domácnosti. Jedného dňa sa skoro ráno zbalila a odišla za vidinou lepšieho života v meste.
      Jej matke, Márií, to zlomilo srdce. Uvedomovala si, že život na ulici môže pre jej mladú a atraktívnu dcéru znamenať veľké nebezpečenstvo. Rýchlo si zbalila veci, nasadla na autobus a odišla do Rio de Janiera. Keď dorazila do cieľa, zašla najprv do prvého supermarketu. Vyhľadala automat na výrobu fotografií, odfotila sa a urobila toľko fotografií, na koľko jej stačili peniaze. S vreckom plným čiernobielych fotografií vyrazila hľadať svoju dcéru.
      Mária vedela, že Christina len ťažko sa niekde zamestná. Vedela tiež, že je dcéra nie je z tých, čo by sa rýchlo vzdávali. No keď pýchu stretne hlad, človek urobí veci, ktoré predtým pokladal za nemysliteľné. S týmito myšlienkami Mária hľadala dcéru. Bary, nočné kluby, hotely, miesta s pochybnou úrovňou. Toto všetko prešla a všade nechala svoju fotografiu – na zrkadle v toalete, hotelovej výveske, pri telefónnom automate. Na každú fotografiu napísala odkaz pre svoju dcéru. V meste sa však nezdržala dlho – fotografie i peniaze sa rýchlo minuli a Mária musela odísť domov. Celú cestu späť preplakala.
      O niekoľko týždňov neskôr mladá Christina schádzala dolu schodmi do vestibulu hotela. V jej hnedých očiach už nežiarila radostná mladosť. Bola v nich bolesť a strach. Už sa nedokázala ani smiať. Jej sen sa stal nočnou morou. Tisíc krát už zatúžila vrátiť sa naspäť domov, ale jej dedina, z rôznych dôvodov, sa jej zdala už neprístupná. Keď zišla dole, zrazu zbadala známu tvár. Podišla bližšie, pozrela ešte raz. Na hotelovej výveske bola malá fotografia tváre jej matky. Rýchlo odtrhla fotografiu a čítala odkaz na zadnej strane: „Čokoľvek si urobila, čímkoľvek si sa stala – na tom nezáleží. Prosím, vráť sa domov.“
      A Christina tak urobila ešte v ten deň.
      Ikony Presvätej Bohorodičky sa k nám prihovárajú podobnými slovami.
20.07.2003 | Čítanosť(2239)
Téma: Obrátenie / Zmena
08.02.2010 | Čítanosť(1415)
Obrátenie


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet