21.január 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Žijúca bytosť nie je uskutočnenou myšlienkou raz navždy. Je myšlienkou, ktorá sa uskutočňuje, ideou, ktorá riadi životný vývoj. Bergsonov "životný rozmach" nie je plodom predstavivosti filozofa. Je vysvetlením stále viac vyvinutejších foriem, ako nám ukazujú dejiny sveta.

~Joly~

04.11.2005 - Miron
čítanosť669 reakcie0
(Share 224 2)


Téma: Pondelok po 24. nedeli po ZSD / 2 Sol 1, 1-10 // Láska / Služba / Svedectvo

Myšlienky... 208/2005

      Jeden spoluväzeň, kňaz, ktorý teraz žije v Štutgarte, podáva o blahoslavenom biskupovi Petrovi Pavlovi Gojdičovi toto prekrásne svedectvo.
      „Po príchode do Leopoldova, kde dostal číslo 681, bol veľmi slabý a chorý. Dostával osobitnú diétu a dodatky. On ich však ale neužíval. Všetko porozdával svojím spoluväzňom. V tom čase som bol i ja ťažko chorý a biskup sa o mňa staral s takou láskou, že na to nikdy nezabudnem. On sám bol chorý, ale hostil ma tak, akoby to nedokázala ani vlastná matka. A keď ma nasýtil pozemskými dobrami, postaral sa aj o duchovný pokrm. Zvyčajne si sadol na kraj môjho lôžka a spoločne so mnou sa modlil. Takto sa o mňa staral osem týždňov, a len jemu vďačím za to, že som prišiel k sebe, že dnes žijem.“
      Konkrétne skutky lásky sú prirodzeným ovocím viery a lásky k Bohu. Skutky lásky odkrývajú, čo je ukryté v srdci človeka a vydávajú mocné, hoci niekedy nenápadné svedectvá. Spomínam na ženu, ktorá sa už viac než osem rokov stará o svoju nevládnu svokru; na rodinu, ktorá nikdy nezabudne zaniesť viackrát do týždňa teplé jedlo susedovi, ktorý po smrti manželky žije sám; na muža, ktorý po návrate zo zamestnania – ide o ťažkú manuálnu prácu – ide pomôcť každému, kto to potrebuje. Je to len maličký výsek z množstva skutkov lásky, ktoré som vypozoroval vo farnostiach, v ktorých som pôsobil.
      Som šťastný, že môžem spolu so svätým apoštolom Pavlom povedať: „Musíme ustavične vzdávať vďaky Bohu za vás, bratia, ako sa aj sluší, veď vaša viera veľmi vzrastá a vzájomná láska všetkých vás je čoraz väčšia“ (2 Sol 1, 3).

27.05.2011 | Čítanosť(4609)
Téma: Dieťa / Láska
29.07.2003 | Čítanosť(3262)
Téma: Láska / Zmena života
16.06.2003 | Čítanosť(1528)
2 Sol 1, 1-12


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet