23.marec 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Človek je bytosť, ktorá nosí v sebe tajomstvo väčšie ako on sám. Je ako svätostánok postavený okolo svätého tajomstva.

~HANS URS VON BALTHASAR~

20.10.2005 - Miron
čítanosť448 reakcie0
(Share 165 0)


Téma: Streda po 32. nedeli po ZSD / 1 Pt 4, 1-11

Myšlienky... 163/2005

      Dvaja univerzitní študenti v meste Moorhead namaľovali na stenu nad dvere svojej internátnej izby nástennú maľbu. Zobrazovala more v ktorom plával húf rýb jedným smerom až na jednu, ktorá plávala opačným smerom. Nad maľbu umiestnili nápis: „Choď proti prúdu!“
      Význam maľby i nápisu bol pochopiteľný všetkým. Ryba je predsa starodávny symbol Krista a tak sa maľba stala výzvou pre každého, kto išiel okolo. Predstavitelia univerzity však prikázali maľbu odstrániť z ohľadu na iných študentov, ktorí nie sú kresťania. (www.eSermons.com)
      Bez toho, aby sme museli mať pred očami podobné maľby, vieme, že v poslušnosti voči nášmu Pánovi máme byť pripravení i ochotní ísť proti prúdu spoločnosti, ak je to potrebné. Keď nasledujeme Krista, naše motívy konania, hodnoty a zvyky sú často v rozpore s konaním a zvyklosťami tých, ktorí nie sú kresťania. Ísť proti prúdu, teda pridŕžať sa v živote učenia evanjelia, vyvolá i v našej dobe rovnaké začudovanie, ako v prvých kresťanských dobách. Svätý Peter píše: „Čudujú sa, že sa už s nimi nevrháte do toho istého prúdu výstredností, a rúhajú sa“ ( 1 Pt 4, 4). Veriacim však pripomína, že nie je správne prispôsobovať sa im, pretože za svoj život „vydajú počet tomu, ktorý je pripravený súdiť živých i mŕtvych“ (1 Pt 4, 5).
      Ísť proti prúdu zaiste neznamená neľútostné šliapanie po hlavách tých, ktorí idú opačným smerom. Je to len vernosť Pánovi, ktorá si vyžaduje trochu odvahy, presvedčenia, ale aj zdvorilosti.
      A kráčame „proti prúdu“ bez toho, aby sme niekoho zraňovali, umožníme mnohým, aby si v srdci položili veľmi dôležitú otázku: „Kráčam správnym smerom?“

16.06.2003 | Čítanosť(1757)
1 Pt 4, 1-19


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet