19.jún 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Krst je znamením pre cestu, ktorou kráčal Ježiš: Ten kráčal k smrti a zo smrti do života. Voda predstavuje smrť, kto je zachránený z vody – žije. Krst nám hovorí: Boh nás nestvoril, aby sme zomreli, ale aby sme žili. Sme Božími deťmi, slobodnými ľuďmi. Môžeme hovoriť: Otče. Otec nás má rád. Nemusíme sa preceňovať a nemusíme si zúfať. Môžeme prijať sami seba, lebo nás prijíma Boh.

~J. Zink ~

20.10.2005 - Miron
čítanosť476 reakcie0
(Share 160 0)


Téma: Štvrtok po 30. nedeli po ZSD / Jak 1, 19-37

Myšlienky... 162/2005

      Noviny priniesli správu o úmrtí 63 ročného muža z New Yorku. Zaujímavosťou bolo, že tento muž nikdy nepracoval. Celý svoj život študoval na rôznych univerzitách a dosiahol mnoho akademických hodnosti z rôznych vedných odborov.
      Prečo tento muž strávil svoj život štúdiom? Keď bol ešte dieťa, jeden z jeho bohatých príbuzných ho ustanovil za jedného z dedičov. Podľa testamentu mal dostávať pravidelne značnú finančnú podporu počas svojho štúdia. Ukončením štúdia sa mala ukončiť aj táto finančná podpora.
      Muž dodržal ustanovenia testamentu svojím spôsobom. Keďže nechcel prísť o ľahký zdroj príjmu, študoval bez prerušenia celý život. Strávil tisícky hodín počúvaním profesorov a čítaním kníh, ale vlastne nikdy nič nerobil. Nadobudol obrovské množstvo vedomostí, ale nikdy ich neuplatnil v praxi. (www.eSermons.com)
      Cítime, že toto nebol správny postoj k životu. Azda nám to pomôže, aby sme si uvedomili závažnosť napomenutia svätého Jakuba: „A slovo aj uskutočňujte, nebuďte len poslucháčmi, ktorí klamú sami seba“ (Jak 1, 22). Je ľahké prepadnúť sebaklamu, že ak venujeme dosť času čítaniu Božieho slova, rozjímaniu či modlitbe, tak je všetko v poriadku. No podobáme sa však spomínanému mužovi, ktorý síce veľa vedel, ale nič neurobil. Jeho vedomosti nikomu nepriniesli úžitok.
      Dajme si preto záležať, aby v našom živote to tak nebolo. Nech naše okolie pocíti konkrétnym spôsobom dôsledky času, ktorý sme strávili na Božím slovom.

14.08.2010 | Čítanosť(1803)
Téma: Jak 1, 19
06.11.2004 | Čítanosť(1621)
Téma: Poslušnosť / Jak 1, 22
16.06.2003 | Čítanosť(2089)
Jak 1, 1-27


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet