18.júl 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Pokušenia, ktoré diabol predložil nášmu Pánovi sú tiež pokušenia pre nás, jeho sluhov, hoci iným spôsobom. Diabol neponúkne mne ani vám všetky kráľovstvá sveta. Dobre pozná trh a ako dobrý predavač ponúka práve to, čo predpokladá, že si klient vezme. Pripúšťam, že si myslí, a dosť správne, že väčšinu z nás možno kúpiť za päťtisíc libier ročne a značnú časť za oveľa menej. Tiež nám nediktuje tak otvorene svoje podmienky, hoci jeho ponuky sú nám predkladané vo vábivých obaloch. Ale v každom vhodnom momente neotáľa ukázať nám, ako môžeme získať to, čo chceme: súhlasiac s nevernosťou nielen voči sebe samému, ale aj voči svojej viere.

~R. A. Knox ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť1021 reakcie0
(Share 237 0)


Téma: Modlitba / Modlitba a vďačnosť / Lk 18, 43

Myšlienky... 187/2001

      Keď Ježiš Kristus uzdravil slepého žobráka, ten „šiel za ním a velebil Boha.“(Lk 18, 43) Slepec odpovedal na zázrak nasledovaním Krista a vďakyvzdávaním. Je dôležité si to zapamätať, pretože podobne máme reagovať, keď odpovie na prosby, ktoré mu v modlitbe predkladáme. Vedie nás k tomu i rozprávanie o desiatich malomocných, ktorých Kristus uzdravil. V tých dňoch bolo malomocenstvo veľmi krutým údelom. Človek postihnutý touto chorobou bol vylúčený spomedzi spoločenstva ľudí. Musel opustiť svoj domov, manželku, deti, priateľov... Nikto nechcel byť v blízkosti malomocného. Uzdravenie pre nich teda znamenalo nielen odstránenie choroby, ale aj možno pokračovať v predchádzajúcom živote, z ktorého boli vylúčení. No napriek tomu, z tých desiatich malomocných sa prišiel poďakovať iba jeden.
      Je to tak trochu typické i pre nás. S akou naliehavosťou sa modlíme v čase núdze. Prosíme o modlitby kňazov i priateľov a známych. Istý starší kňaz povedal: „Počas môjho kňazského pôsobenia veľmi veľa ľudí ma žiadalo o Božskú liturgiu, aby som tak Bohu predložil ich naliehavé prosby. No iba málo z nich potom prišlo a žiadalo modlitby či Božskú liturgiu ako poďakovanie za prijatú Božiu milosť.“
      Vďačnosť je dôležitá. Tak ako si azda robíme zoznam našich konkrétnych prosieb, tak by sme si mali robiť zoznam vypočutých prosieb, aby sme mohli Bohu vzdávať vďaky. Je to užitočné aj z toho dôvodu, že takto budeme mať neustále pred očami tú nádhernú mozaiku rôznych Božích dobrodení, ktorými naplnil náš život. Už po krátkom čase budeme s úžasom vnímať ako často sa nás Boh dotýka svojou milosťou a ako rýchlo odpovedá na naše prosby.
11.07.2003 | Čítanosť(3429)
Téma: Povolanie / Modlitba matky
22.04.2004 | Čítanosť(2665)
Téma: Modlitba
27.06.2003 | Čítanosť(2595)
Modlitba
27.06.2003 | Čítanosť(2523)
Modlitba - prosebná
27.06.2003 | Čítanosť(2416)
Modlitba orodovania


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet