18.október 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Veľkosť lásky je väčšia ako detaily jednotlivých vzťahov, väčšia ako všetko zlo, ktoré nám kto spôsobil, väčšia ako krivda, ktorú nám kto robí, väčšia ako urážka, ako poníženie, ktoré sa nám od niekoho dostáva. Človek sa naraz dostane nad to všetko a jasne spozná, že nemá zmysel, aby sa sputnával akýmkoľvek pocitom nenávisti, zloby, pomsty alebo hnevu.”

~JOZEF PORUBČAN ~

28.09.2005 - Miron
čítanosť1116 reakcie0
(Share 235 1)


Téma: Streda po 18. nedeli po ZSD / Lk 5, 33-39

Myšlienky... 149/2005

      Pred pár mesiacmi som sa rozprával so známym, ktorý pracuje v poľnohospodárskom družstve. Posťažoval sa, že s družstvom to ide dole vodou, čo sa negatívne odráža aj na ich príjmoch. Dodal však aj vysvetlenie: „Dokiaľ predseda nepochopí, že časy sa zmenili, a že je potrebné tomu prispôsobiť aj zameranie družstva, nič sa nezmení. Ba bude stále horšie.“
      Súčasnosť praje tým, ktorí sa vedia rýchlo prispôsobovať meniacim sa okolnostiam. Taký ľudia majú v súčasnosti otvorenú cestu na riadiace posty. Nie je to však žiadna novota. Platilo to aj v minulosti, len rýchly pokrok našej doby núti byť ľudí oveľa viac flexibilnejších, než to bolo predtým.
      Ježiš Kristus nám v podobenstvách o záplate a novom víne hovorí, že aj evanjeliová zvesť si žiada „nových ľudí“. Farizeji, ktorí sa pridŕžali starého učenia – ich obrazom je staré víno – neboli schopní prijať nové.
      Zabehané formy života a zbožnosti niekedy sa môžu stať doslova bariérou, ktorá i nám môže zabrániť objavovať a prijímať „novosť evanjelia“. Božie slovo nám postupne odhaľuje nové obzory – tak ako sme schopní to prijať. A s každým novým poznaním prichádza aj potreba zmeny. Ak pochopím niečo nové z Božieho slova, nemôžem ostať starým človekom so starými spôsobmi. Musím sa stať „novým človekom“, ktorý premietol nový objav z Božieho slova do foriem svojho života a zbožnosti.
      Nebojme sa vývoja vo svojom duchovnom živote, ku ktorému nás nabáda Písmo. Ak ho odmietneme, môžeme skostnatieť a náš život z viery bude neúplný a pre druhých nevábny.

12.06.2003 | Čítanosť(2582)
Lk 5, 1-11
12.06.2003 | Čítanosť(2572)
Lk 5, 27-39
12.06.2003 | Čítanosť(2301)
Lk 5, 12-16


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet