21.január 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Je to sťa malý pramienok sviežej vody, ktorý vyviera z prekypujúceho Božieho milosrdenstva a dáva nám účasť na jeho vlastnom šťastí. Učí nás – a to oveľa lepšie, než dokážu knihy -, že opravdivé šťastie nespočíva v tom, že niečo máme a vlastníme, ani v posudzovaní iných, ani v tom, že máme pravdu alebo že nanucujeme iným spravodlivosť to svojho stanoviska, ale spočíva skôr v tom, že dovolíme Bohu, aby nás úplne ovládol a privinul si k sebe, že sa podriadime jeho mienke a veľkodušnej spravodlivosti a naučíme sa od neho denne praktizovať milosrdenstvo.

~S. Pinckaers ~

20.06.2003 - o. Mgr. Pavol Dancák st.
čítanosť1106 reakcie0
(Share 233 1)


Téma: Blížny / Rim 12, 10-11

Myšlienky... 185a/2001

      Milujte sa navzájom bratskou láskou, predbiehajte sa vzájomne v úctivosti, v horlivosti neochabujte, buďte vrúcneho ducha, slúžte Pánovi. (Rim 12, 10-11)

      Vo farnosti sv. kanadských mučeníkov sa jedno spoločenstvo dozvedelo o mladíkovi, ktorý bol práve prepustený z väzenia a nikto ho nechcel prijať do práce. Nemá byt. Filmový herec, člen tohto spoločenstva, ktorý nedávno dostal od bohatých rodičov novú vilu, mu hovorí: „Tu máš kľúče a bývaj tam, pokiaľ ti nenájdeme prácu a byt.“ Nakoniec mu spoločenstvo našlo prácu a byt.
      Milovať znamená odovzdávať sa jeden druhému, prekonávať sa... Toto žiada od nás aj apoštol ako základ dobrého života. Ježiš Kristus sa prekonával v láske, bolesti a utrpení. Dokázal to najväčšou obetou na kríži... Čím iným, ak nie láskou a obetavosťou i vzájomným spolunažívaním dokážeme svoju lásku k blížnemu?
25.06.2003 | Čítanosť(893)
Téma: Blížny
12.06.2003 | Čítanosť(1774)
Rim 12, 1-21


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet