21.máj 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Preto, keď sa chystáme sláviť to najvznešenejšie tajomstvo, v ktorom krv Ježiša Krista zmyla naše neprávosti, najprv pripravme obetu milosrdenstva. Veď čo Božia dobrota darovala nám, máme aj my poskytnúť tým, čo sa prehrešili proti nám.

~sv. Lev Veľký~

21.05.2005 - Miron
čítanosť888 reakcie0
(Share 224 0)


Téma: Jn 11, 26

Myšlienky... 126/2005

      John bol mladý muž, ktorý nerozvážne podľahol drogám. Niekoľkokrát takmer zomrel. Stala sa z neho ľudská troska a už len málokto mu dával nejakú nádej. John však v jednej z mála „triezvych chvíľ“ urobil dôležité rozhodnutie. Vstúpil do kresťanského centra, ktoré sa zameriavalo na pomoc drogovo závislým a požiadal o pomoc. Podstúpil liečbu a nielenže vyhral boj so svojou závislosťou, ale nakoniec uveril v Ježiša Krista a stal sa kresťanom.
      Jedného dňa išiel po ulici s priateľmi z centra a zbadal pár mladých ľudí, ktorí boli v rovnakom stave ako on pred mnohými mesiacmi. Videl ich tak, ako ich vidí Boh – ako umierajúcich ľudí. Mysľou mu prebehlo to, čo sa naučil z Božieho slova a to, že ak niekto zomrie bez Krista, strávi večnosť oddelení od neho. To ním veľmi pohlo. S hlbokým pohnutím si povedal: „Títo ľudia nesmú zomrieť!“
      Od tej chvíle vedel, čo je zmyslom jeho života. Hľadať ľudí, ktorí sú na tom tak predtým on, a ponúknuť im pomoc nielen k záchrane pozemského života, ale predovšetkým toho večného. (www.eSermons.com).
      Všetci by sme sa mali naučiť pozerať na ľudí takýmto Božím pohľadom. Z toho samozrejme vyplýva zodpovednosť za druhých. Kniha prísloví hovorí: „Zachraňuj na smrť vedených a vyslobodzuj tých, čo vedú na popravisko“ (Prís 24, 11).
      Pomyslime na ľudí, ktorých poznáme? Koľkí z nich nepoznajú Krista? Títo ľudia nesmú zomrieť bez neho! Ježiš povedal: „Nik, kto žije a verí vo mňa, neumrie naveky“ (Jn 11, 26). Sme zodpovední za to, aby sa túto dobrú zvesť všetci dozvedeli!

12.06.2003 | Čítanosť(2242)
Jn 11, 45-57
12.06.2003 | Čítanosť(2041)
Jn 11, 1-44


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet