23.február 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Pôst dodáva modlitbe dôveru a rozohňuje ju. Modlitba vyprosí silu na pôst a pôst získa milosť na modlitbu. Pôst posilňuje modlitbu, modlitba posilňuje pôst a predkladá ho pred Božiu tvár.

~sv. Bernard~

21.04.2005 - Miron
čítanosť475 reakcie0
(Share 182 0)


Téma: Čo sa skrýva za Božím mlčaním? / Lk 1, 6-12

Myšlienky... 114/2005

      Zachariáš bol levíta a patril do Abiášovej kňazskej triedy. Kráľ Dávid rozdelil kňazov z kmeňa Léviho do 24 tried. Každá trieda konala týždenne službu v chráme. Podľa historických záznamov v tom čase bolo približne 18 tisíc kňazov, ktorí mohli vykonávať službu v chráme. Ak tento počet vydelím 24 triedami, tak nám vychádza, že na týždennú službu pripadalo približne 750 kňazov. Pre službu v chráme bolo potrebných len pár kňazov. Preto sa stávalo, že mnoho z týchto kňazov dostalo len jednu – alebo aj žiadnu – šancu vykonať službu, na ktorú sa celý život pripravovali. Lósom sa rozhodlo, kto akú službu bude konať.
      Zachariášovi lós určil priniesť kadidlovú obetu, ktorá sa konala každé ráno a večer pred Svätyňou svätých. Pálenie kadidla symbolizovalo modlitbu Izraela k svojmu Bohu. Pre Zachariáša to bol veľký deň. Aj keď to Sväté písmo neuvádza, bola to pravdepodobne jediná príležitosť k službe v chráme, ktorú v živote dostal. Netušil ale, že Boh tento deň plánoval od samého počiatku. Zachariáš a jeho rodina boli zahrnutí do Božieho plánu spásy sveta. Božie mlčanie na modlitby Zachariáša a Alžbety bolo súčasťou prípravy manželov na tento výnimočný deň.
      Mnohokrát sa nám zdá, že Boh neodpovedá na naše prosby a otázky. Boh však má pre nás pripravenú odpoveď. Ak nám neodpovedá hneď, mnohokrát ide podobne o súčasť prípravy na nás „výnimočný deň“, ktorý pre nás pripravil. Netrpezlivosť môže všeličo pokaziť.
      Noe začal stavať archu sto rokov predtým, než začalo pršať. Keď Boh Abrahámovi prisľúbil, že bude mať syna, Abrahám čakal ešte 25 rokov, kým sa Izák narodil. Mojžiš pásol 40 rokov ovce, kým k nemu Boh prehovoril z horiaceho kríka.
      Podobných príkladov by sme našli ešte neúrekom. Nie sú však dôkazom toto, že by Boh zabúdal na človeka. Doba čakania je dobou prípravy človeka na dary a úlohy, ktoré mu Boh chce zveriť.
      Modlíme sa a prosíme o zázrak? Pamätajme, že kým na neho čakáme, Boh pracuje na nás, aby sme ho boli schopní uniesť.
12.06.2003 | Čítanosť(2879)
Lk 1, 67-80
12.06.2003 | Čítanosť(2656)
Lk 1, 39-55
12.06.2003 | Čítanosť(2607)
Lk 1, 26-38


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet