18.júl 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Blížny nie je ten, koho mám rád, je to ten, kto sa ku mne priblíži, bez výnimky.

~Edith Steinová ~

31.03.2005 - Mgr. Roman Šemrák
čítanosť2143 reakcie0
(Share 359 0)


Téma: Zmŕtvychvstanie a život kresťana / Pascha / Lk 24, 5-9 / 1 Kor 15,12-14.20

Zamyslenie

      Niektoré udalosti v našom živote spájame so slovom „ rodenie“. Rodí nový človek, nový deň. Rodí sa sloboda, láska. Aj slávnemu vzkrieseniu môžeme pripísať rodenie. Stávame sa novými ľuďmi. Evanjelista Lukáš o tom hovorí: „Prečo hľadáte živého medzi mŕtvymi? Niet ho tu. Vstal z mŕtvych. Spomeňte si, ako vám povedal, keď bol ešte v Galiley : „Syna človeka musia vydať do rúk hriešnych ľudí a ukrižovať, ale on tretieho dňa vstane z mŕtvych.“ (Lk 24,5-9) V zmŕtvychvstaní človek definitívne spoznal, že Boh je darcom a prameňom života. Katechizmus katolíckej cirkvi o zmŕtvychvstaní hovorí. Akože niektorí z vás hovoria, že zmŕtvychvstanie niet? Veď ak niet zmŕtvychvstania, nebol ani Kristus vzkriesený. Ale ak nebol Kristus vzkriesený, potom je márne naše hlásanie a márna je aj naša viera...Ale Kristus vstal z mŕtvych, prvotina zosnulých (1 Kor 15,12-14.20). Zmŕtvychvstanie tvorí základ našej kresťanskej viery. Ako my veriaci kresťania veríme a prijímame túto pravdu viery? Zmŕtvychvstanie je zmena života, zmýšľania. Je to živé stretnutie s Kristom.
      Istý misionár sa snažil medzi Eskimákmi dvadsať rokov pôsobiť, aby im tam zvestoval Krista. Za celých dvadsať rokov svojej misie nepokrstil ani jedného Eskimáka. Zdalo sa mu, že jeho vernosť Božiemu slovu, vernosť tomu, čo ho učil Ježiš, aby ohlasoval ďalej je neúspešná, neplodná. Po dvadsiatich rokoch tam aj zomrel. Eskimáci sa chceli postarať o svojho misionára, ktorý síce kázal, ale nikoho pre kresťanstvo nezískal, a tak pozvali z ďalšej misijnej stanice iného kňaza, aby ho prišiel pochovať. Tento nakoniec aj zostal medzi nimi ako pokračovateľ diela, ktoré tam započal jeho predchodca. A bolo zaujímavé, že po dvadsiatich neúspešných rokoch práce nový misionár, len čo začal svoju misiu, pokrstil takmer všetkých Eskimákov. Všetci túžili po Ježišovi Kristovi. Misionár sa ich pýtal: Prečo ste sa nedali pokrstiť môjmu predchodcovi, ktorý vám verne hlásal evanjelium o ukrižovanom a vzkriesenom Kristovi? Povedali takto: My sme chceli vedieť, či to myslí vážne. Až keď zomrel za Kristovo evanjelium to nás presvedčilo, že to myslel naozaj vážne.
      Aj my našu vieru v zmŕtvychvstalého Krista berme vážme, lebo dnešný svet potrebuje kresťanov v našich skutkoch a životných postojoch.
12.06.2003 | Čítanosť(2205)
Lk 24, 36-52
27.03.2006 | Čítanosť(2136)
Pascha
12.06.2003 | Čítanosť(2022)
Lk 24, 13-35


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet