18.október 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Poďme teda, bežme aj my s tým, čo sa ponáhľa trpieť, a napodobujme tých, čo mu vyšli v ústrety. Nie tak, že by sme mu stlali na cestu olivové ratolesti, koberce a plášte, či palmové listy, ale že sa sami, nakoľko môžeme, v pokore ducha s úprimným srdcom a úmyslom rozprestrieme, aby sme prijali to prichádzajúce Slovo a aby sme obsiahli Boha, ktorého nemožno nikdy obsiahnuť.

~sv. Ondrej Krétsky~

31.03.2005 - Mgr. Roman Šemrák
čítanosť1724 reakcie0
(Share 299 0)


Téma: Veľkonočná Láska / Pascha / Jn 13, 34

Zamyslenie

      Grécky románopisec Kazantzakis rozpráva historku o istom pustovníkovi, ktorý sa pýtal Boha, aké je jeho skutočné meno. Raz zachytil hlas, ktorý mu hovoril: Moje meno je ne-dostatočné, pretože v tichu kričím všetkým tým, ktorí sa odvážili milovať ma....
      Je na čase, aby sme si z tohto pohľadu vysvetlili aj zmysel Ježišovho prikázania: „Nové prikázanie Vám dávam, aby ste sa milovali navzájom. Aby ste sa aj vy vzájomne milovali ako som ja miloval vás.“ (Jn 13,34) Pán Ježiš od svojich požaduje takú lásku, akú mal ON: do krajnosti, márnivú, bláznivú....
      Ako sa ja Miloval Vás“ Nemôžem milovať podľa seba. Musím milovať ako miloval Boh. V čisto kresťanskej perspektíve to znamená, že nestačí milovať druhého ako seba. Treba milovať ako miloval Ježiš. Naša láska musí byť taká, akou bola jeho láska: žiarivá , horúca. A všeobecná, bez výnimiek a diskriminácie. Musí objímať aj tých, ktorí si ju nezaslúžia. Láska, ktorá nezávisí od prijatia alebo odmietnutia, a nesmie byť podmienená dobrotou, alebo zlobou, krásou alebo nepeknosťou, sympatiou alebo antipatiou.
      To AKO ktoré Ježiš hovoril je pre nás mierou. V skutočnosti nás toto porovnanie privádza závratnej nadmernosti. Porovnávame sa s niečom, čo nemá žiadnu mieru. Preto sa pokúšajme naše nasilu zúžené miery prispôsobiť nekonečnej miere. Našou mierou je nemať žiadnu mieru! Láska nemá mať hranice ona má mať stále otvorené horizonty pre každého súčasného človeka.
12.06.2003 | Čítanosť(2288)
Jn 13, 1-20
12.06.2003 | Čítanosť(2057)
Jn 13, 21-30
27.03.2006 | Čítanosť(2031)
Pascha


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet