24.máj 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Život je sťa mihnutie. Trvá len pár hodín, no naša odmena je nekonečná. A dokonca keby tu na zemi nebola nijaká odmena, už nasledovanie Pánových rád a napodobňovanie jeho majestátu v akomkoľvek stupni by bolo pre nás nesmiernym odškodnením.

~sv. Terézia od Ježiša ~

31.03.2005 - Mgr. Roman Šemrák
čítanosť1943 reakcie0
(Share 330 0)


Téma: Veľkonočná Láska / Pascha / Jn 13, 34

Zamyslenie

      Grécky románopisec Kazantzakis rozpráva historku o istom pustovníkovi, ktorý sa pýtal Boha, aké je jeho skutočné meno. Raz zachytil hlas, ktorý mu hovoril: Moje meno je ne-dostatočné, pretože v tichu kričím všetkým tým, ktorí sa odvážili milovať ma....
      Je na čase, aby sme si z tohto pohľadu vysvetlili aj zmysel Ježišovho prikázania: „Nové prikázanie Vám dávam, aby ste sa milovali navzájom. Aby ste sa aj vy vzájomne milovali ako som ja miloval vás.“ (Jn 13,34) Pán Ježiš od svojich požaduje takú lásku, akú mal ON: do krajnosti, márnivú, bláznivú....
      Ako sa ja Miloval Vás“ Nemôžem milovať podľa seba. Musím milovať ako miloval Boh. V čisto kresťanskej perspektíve to znamená, že nestačí milovať druhého ako seba. Treba milovať ako miloval Ježiš. Naša láska musí byť taká, akou bola jeho láska: žiarivá , horúca. A všeobecná, bez výnimiek a diskriminácie. Musí objímať aj tých, ktorí si ju nezaslúžia. Láska, ktorá nezávisí od prijatia alebo odmietnutia, a nesmie byť podmienená dobrotou, alebo zlobou, krásou alebo nepeknosťou, sympatiou alebo antipatiou.
      To AKO ktoré Ježiš hovoril je pre nás mierou. V skutočnosti nás toto porovnanie privádza závratnej nadmernosti. Porovnávame sa s niečom, čo nemá žiadnu mieru. Preto sa pokúšajme naše nasilu zúžené miery prispôsobiť nekonečnej miere. Našou mierou je nemať žiadnu mieru! Láska nemá mať hranice ona má mať stále otvorené horizonty pre každého súčasného človeka.
12.06.2003 | Čítanosť(2393)
Jn 13, 1-20
12.06.2003 | Čítanosť(2133)
Jn 13, 21-30
27.03.2006 | Čítanosť(2115)
Pascha


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet