20.máj 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Dnešný teológ vie, že na konci všetkých argumentov stojí vždy mlčanie.

~Hans Küng ~

31.03.2005 - Mgr. Roman Šemrák
čítanosť3322 reakcie0
(Share 392 0)


Téma: Moja Veľká noc v našom živote / Pascha

Zamyslenie

      Položili ste už niekedy otázku: Čo pre mňa osobne znamená Veľká noc? V mojom vnútri počas týchto dní veľmi rezonuje táto myšlienka. Nezamýšľali ste sa aj vy niekedy nad touto otázkou? Ak som kresťan, mal by som vedieť, čo sa slávi na Veľkú noc a ako ju mám správne prežiť. Veľká noc to nie je len jedlo či oblievačka dievčat. Veľká noc je prechod z otroctva hriechu do zasnúbenej zeme. Túto zasnúbenú zem, ktorou je večný život, nám daroval Kristus. On má byť v našom živote centrom. My môžeme zažiť Veľkú noc v našom živote každý deň. Denne máme na sebe pracovať a uvedomovať si, čo v našom živote spôsobuje hriech. Hriech je to, čo ničí v našom vnútri Veľkú noc – radosť zo stretnutia s Kristom. Ako chápete podstatu Veľkej noci? Touto otázkou som oslovil niektorých veriacich a bol som zvedavý, akú odpoveď dostanem.
      Istá rodina hovorí:
      „ Naša rodina veľkú noc vníma ako veľkú obetu. Kristovo zmŕtvychvstanie nám prináša výzvu uvedomiť si, že len Ježiš Kristus – Boží Syn sa pre nás vedel obetovať a urobil to všetko z lásky, aby sa s nami stretol vo večnosti Prijal nás takých akí sme, s našimi dobrými a zlými vlastnosťami. Napriek našim chybám nás nezavrhuje, ale naopak ide nám v ústrety, miluje nás. Čaká kedy mu otvoríme svoje srdce, aby mohol doň vstúpiť a vniesť pokoj, lásku, radosť, odpustenie. Jeho život, a hlavne jeho zmŕtvychvstanie nám ukazuje, že to Ježiš myslí vážne, že mu nie sme ľahostajní.
      Katarína, žiacka 6. ročníka
      „ Pre mňa veľká noc znamená záchranu, že ma Pán Ježiš miloval a pre môj život urobil veľmi veľa. Obetoval sa za nás ľudí. My si niekedy nevieme uvedomiť, čo Ježiš urobil pre nás. Zabúdame na neho. Mali by sme veľkú noc prežiť ako deň nádeje a radosti.
      Z uvedených odpovedí môžeme všetci dôjsť k záveru, že ani dnes Veľká noc nestráca na svojom význame. Keď teda slávime Veľkú noc, nezameriavame sa len na to, čo bolo, ale aj na to, čo je a čo bude. Predovšetkým dnes sa mnohí zameriame na veci, ktoré nás odvádzajú od Krista. Sú to veci hmotné. Tie nám zahaľujú Boha ako aj Veľkú noc. Cez hmotné veci nemôžeme uvidieť Ježiša. Môžeme HO viac vidieť cez veci duchovné.
27.03.2006 | Čítanosť(2114)
Pascha


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet