18.august 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Niekedy sa zdá, akoby naša kresťanská láska ani nebola láskou, len akousi prázdnou frázou. Nie je predsa možné, ak niekto niekoho skutočne miluje, aby mu neprial čo najviac dobrého bez toho, žeby zvažoval, či mu to patrí, alebo nie.”


~JOZEF PORUBČAN~

30.03.2005 - Miron
čítanosť607 reakcie0
(Share 235 0)


Téma: Štvrtok po nedeli Samaritánky / Jn 9,39 - 10,9

Myšlienky... 101/2005

      Od spustenia dôchodkovej reformy bola naša spoločnosť doslova bombardovaná reklamou dôchodkových správcovských spoločností, ktoré medzi sebou začali zápasiť o klientov. Reklamy ukazovali možnú perspektívu budúcej šťastnej staroby, v ktorej si človek bude môcť naplniť všetky svoje životné sny.
      Zaiste, bude dobré, ak človek po desaťročiach poctivej práce bude môcť prežiť pokojnú starobu zbavenú obáv o zabezpečenie základných životných potrieb. Na druhej strane však prílišné upriamenie sa na tento pozemský život môže odviesť od toho najdôležitejšieho cieľa ľudského života – večného života. Aby sme prestali podceňovať toto nebezpečenstvo, skúsme hlbšie analyzovať všetky tie hlasy, ktoré k nám zo sveta doliehajú. Zistíme, že nám chcú nahovoriť, že človeka môže urobiť šťastným len tento svet; hmotné zabezpečenie; zdravie a krása tela; uspokojenie zmyselnosti akoukoľvek formou; dokonalá a nikým neohraničovaná sloboda. Výsledkom našej analýzy bude zistenie, že v súčasnom svete prebieha veľký boj o človeka. Nie však kvôli dobru človeka, ale kvôli vlastnému zisku.
      Práve preto je v tomto svete pre mnohých Ježišov hlas nepohodlný a chcú ho umlčať.
      Spisovateľ Giovanni Papini v úvode svojej knihy Život Krista hovorí:
      „Hovoria, že Kristus je prorokom slabých a zatiaľ prišiel dať silu ochablým a pozdvihnúť pošliapaných na kráľov. Hovoria, že jeho náboženstvo je náboženstvom chorých a umierajúcich a zatiaľ uzdravuje chorých a budí spiacich. Je vraj proti životu a premohol smrť. Podľa iných je Bohom smútku a zatiaľ svojich povzbudzuje, aby sa radovali a sľubuje večnú radosť svojim priateľom.“
      Prijmime dnes do svojich sŕdc Ježišove slová: „Ja som brána. Kto vojde cezo mňa, bude spasený; bude vchádzať i vychádzať a nájde pastvu“ (Jn 10, 9), aby sme nikdy nestratili zo zreteľa to, čo je pre náš život najdôležitejšie – večný život.
20.06.2003 | Čítanosť(2793)
Téma: Krst / Jn 9, 1-38
20.06.2003 | Čítanosť(2536)
Téma: Krst / Jn 9, 1-38
28.05.2011 | Čítanosť(2309)
Téma: Jn 9, 7 / Poslušnosť /
12.06.2003 | Čítanosť(2085)
Jn 9, 1-41


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet