23.máj 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Ak je niekto z nás smutný, nech si pomyslí: Je to preto, lebo nie som dosť blízko pri Kristovi. Keď niekto z nás má napríklad sklon k zlej nálade, nech zmýšľa podobne; je omylom a bludom hľadať a pripisovať vinu všetkému okolo.

~A. M. Garcia Dorronsoro~

26.03.2005 - Miron
čítanosť657 reakcie0
(Share 213 0)


Téma: Štvrtok po Pasche / Jn 3, 1-15

Myšlienky... 98/2005

       „Veru, veru, hovorím ti: Ak sa niekto nenarodí zhora, nemôže uzrieť Božie kráľovstvo“ (Jn 3, 3). Tieto Ježišove slová sa nám možno nezdajú na mieste. Azda by sme ich skôr zaradili do nasledujúcej kapitoly, ktorá rozpráva o stretnutí Ježiša so ženou – Samaritánkou. Tá mala skutočný neporiadok vo svojom živote a azda by viac privítala šancu začať znova.
      Ježiš však tieto slová povedal Nikodémovi, ktorý vo svojej dobe bol akoby univerzitný profesor, sudca najvyššieho súdu a biskup dokopy. A tomuto kultivovanému, uznávanému náboženskému vodcovi Ježiš hovorí: Musíš sa znova narodiť!
      Prečo mu to Ježiš povedal? Odpoveď je jednoduchá. Tak ako každý z nás, Nikodém sa narodil s dedičným hriechom a preto sa musel „znovu narodiť“. Vieme, že Kristus tu mal na mysli sviatosť krstu, ktorým človek dostáva účasť na nadprirodzenom Božom živote. To, čo bolo pre Nikodéma azda ťažko pochopiteľné, je pre nás zrozumiteľným posolstvom. No nie je správne, keď zabúdame na toto svoje druhé narodenie, na svätý krst. Mali by sme častejšie uvažovať nad týmto darom, aby sme ho nebrali ako samozrejmosť, ale ako dar, za ktorý máme byť vďační. Uvažujme tiež o tom, ako odpovedáme na tento veľký dar, ako sa odráža v našom živote.
      J. Zink hovorí: „Krst je znamením pre cestu, ktorou kráčal Ježiš: Ten kráčal k smrti a zo smrti do života. Voda predstavuje smrť, kto je zachránený z vody – žije. Krst nám hovorí: Boh nás nestvoril, aby sme zomreli, ale aby sme žili. Sme Božími deťmi, slobodnými ľuďmi. Môžeme hovoriť: Otče. Otec nás má rád. Nemusíme sa preceňovať a nemusíme si zúfať. Môžeme prijať sami seba, lebo nás prijíma Boh.“

      Inšpirácie: Jn 3, 1-21
20.06.2003 | Čítanosť(1964)
Téma: Kríž / Spása / Jn 3, 16
12.06.2003 | Čítanosť(2635)
Jn 3, 1-21
12.06.2003 | Čítanosť(2595)
Jn 3, 22-36


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet